مرکل: کرونا و پناهندگان بزرگترین چالش‌های دوران صدر اعظمی من بودند

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان در گفتگو با "دویچه وله" آلمان به مسئله هجوم مهاجران به اروپا و همه گیری کرونا به عنوان بزرگترین چالش های دوران 16 ساله صدر اعظمی خود اشاره کرده و گفت: در هر دو مورد ما دیدیم که این بحران چگونه مستقیما بر انسان ها تاثیر می گذارد و به سرنوشت آن ها مرتبط می شود.

برخورد خشونت‌آمیز با پناهندگان در مرزهای لهستان

مرکل در بخشی از این گفتگو انتقاداتی را در مسئله حل بحران پناهندگان به خود وارد کرده و اعتراف کرد: البته ما هنوز موفق به مقابله با علل پناهندگی نشده ایم. ما نتوانستیم در اروپا یک سیستم مهاجرت و پناهندگی واحد را ایجاد کنیم. بنابراین ما هنوز نتوانستیم تعادلی بین کشورهای مبدا و کشورهای پذیرنده مهاجران ایجاد کنیم. ما هنوز باید اقدامات بیشتری در زمینه کمک های توسعه ای و مهاجرت های قانونی انجام دهیم.

صدر اعظم آلمان از جمله دیگر چالش های دوران صدر اعظمی خود را این دانست که همواره افراد بیشتری در جهان چند جانبه گرایی را زیر سوال می برند. وی در این باره گفت: این مسئله همیشه برای من مهم بود و من همواره سعی کرده ام سازمان های بین المللی، صندوق بین المللی پول، بانک جهانی، سازمان تجارت جهانی و دیگر نهادهای بین المللی را تقویت کنم.

وی همچنین گفت که در موضوع مهم مبارزه با تغییرات آب و هوایی باید بسیاربسیار سریع تر عمل شود.

مرکل با اشاره به اینکه کنفرانس آب و هوای گلاسکو که همچنان ادامه دارد البته نتایجی را به دنبال داشته در عین حال گفت: اما از دیدگاه جوانان همچنان به صورت قابل توجهی این روند کند است. وی از جوانان خواست فشارها در این راستا را بیشتر کنند.

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید