مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان: "اربعین" تمدن حسینی را به وجود می‌آورد

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، حسین خنیفر شامگاه چهارشنبه در اختتامیه پویش سفیران حسینی دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: درس‌های کربلا بسیار زیاد و خود یک دانشگاه عظیم است، چرا که کربلا صرفا موزه نیست بلکه به عنوان یک آموزه محسوب می‌شود.

وی بیان کرد: زندگی ما در عصر بارش فتنه در نیرنگستان عالم است چون اکنون انسان دست به خودتخریبی زده اما باید تشکر کرد از دانشگاه فرهنگیان که با پویش‌هایی مانند پویش سفیران حسینی فرزندان جامعه ما را به سمت فرهنگ کربلا می‌کشاند تا فتنه‌ها از سر خارج شود.

رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور خاطرنشان کرد: اگر کسی برای مرام نامه امام حسین(ع) فعالیت کوچکی انجام دهد بداند که در همین دنیا نتیجه عمل خود را می‌بیند و دانشگاه فرهنگیان در این رابطه فعالیت خوبی انجام داد.

با وجود کرونا در فضای مجازی برنامه‌های حسینی تعطیل نخواهد شد

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان کشور نیز اظهار داشت: اگر از صدر اسلام حرکت کنیم می‌بینیم که جامعه نبوی شکل گرفت و بعد از آن علوی و فاطمی ادامه دهنده آن بود اما به خاطر بی‌مهری‌هایی که جامعه بشری به فرستادگان الهی کرد به مرور دچار غیبت امام زمام(عج) شدیم.

حجت الاسلام رضا تقوی بیان کرد: جامعه مهدوی باید شکل می‌گرفت چون جامعه نبوی باید به جامعه مهدوی منجر می‌شد. اگر حضرت فاطمه(س) نبود هدف غایی خلقت محقق نمی‌شد چون امامان به خاطر ایشان آمدند.

وی گفت: در دوران غیبت با محرومیت بشر از فرستادگان الهی روبه‌رو هستیم. به وعده الهی نور حق خاموش نخواهد شد چرا که پیامبر وعده داده که حرارتی در وجود انسان‌ها به وجود می‌آید که خاموش نمی‌شود و وقتی با اربعین روبه‌رو هستیم با این حرارت انسان‌ها مواجه می‌شویم که جامعه نبوی را به مهدوی وصل می‌کند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان کشور افزود: امروز اربعین یک مراسم نیست بلکه تمدن حسینی را به وجود می‌آورد و از طریق تمدن حسینی هست که ما می‌توانیم حکومت نبوی را به مهدوی وصل کنیم. با اینکه کرونا در جامعه هست اما در فضای مجازی برنامه‌های حسینی تعطیل نخواهد شد.

استقبال 12هزار نفری از پویش سفیران حسینی در سال گذشته

مدیرکل امور اجتماعی دانشگاه فرهنگیان کشور نیز اظهار داشت: در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری برای دانشگاه فرهنگیان که تربیت معلم حسینی و تربیت یافته در مکتب ایثار و شهادت هست مطالب خوبی در این دانشگاه گفته می‌شود.

کیانا کاوه بیان کرد: در دو سال گذشته به خاطر کرونا از پیاده‌روی اربعین جا مانده بودیم که از این محدودیت به عنوان فرصت استفاده کردیم تا به تبیین و ترویج امام حسین(ع) بپردازیم و دانشگاه فرهنگیان با همکاری بسیج دانشجویی و با هدف تربیت اهداف فکری و فرهنگی و ترویج گفتمان حسینی رویدادی را در این خصوص تدوین کرد که پویش سفیران حسینی بود که پارسال با استقبال 12هزار نفری آن مواجه شدیم ترغیب به ادامه آن شدیم.

تجلیل از موکب‌داران اربعین در شیراز؛ کارهای فرهنگی با حضور جوانان تقویت شود‌موکب‌داران اربعین حسینی در شهرکرد تجلیل شدند 50 پزشک جهادی در کربلا به زائران اربعین خدمات رایگان دندانپزشکی ارائه کردند + فیلم

وی گفت: 11 هزار نفر جمعیت دانشجویی و 1500 نفر جمعیت اساتید در این دوره حضور داشتند که باهمکاری سایر دانشگاه‌ها این رویداد صورت گرفت و در بخش بعدی آثار دانشجو معلمان و اساتید در قالب آثار صوتی و تصویری راه پیدا کرد که نمایشگاهی نیز از این باب برگزار شد.

مدیرکل امور اجتماعی دانشگاه فرهنگیان کشور افزود: برنامه‌های فرهنگی و موکب‌های حسینی نیز با همکاری استان قزوین شکل گرفت و برای مناطق محروم کمک‌های زیادی فرستاده شد و خدمات فرهنگی و عمرانی نیز در مناطق نیازمند انجام شد و در این راستا 10شب نیز موکب مجازی برگزار کردیم.

تلاش در جهت تربیت معلمانی در تراز انقلاب اسلامی

سرپرست دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان نیز در این مراسم اظهار داشت: دانشگاه شریف فرهنگیان در مسیر حکمت و عبودیت در تلاش مستمر است تا معلمانی در تراز انقلاب اسلامی و حکیم تربیت کند.

تقی آقاحسینی بیان کرد: این معلمان حکیم در برنامه‌های مختلفی مانند پویش سفیران حسینی شرکت می‌کنند و شخصیت خوبی از خود تشکیل می‌دهند.

وی گفت: بخش عظیمی از دانشجو معلمان و همکاران ما و تمام کسانی که در فرهنگیان حضور دارند در این فعالیت خدا پسندانه شرکت جدی داشتند که البته باید به این نوع برنامه‌ها تبریک گفت. امیدوارم در این راستا بتوانیم معلمانی تربیت کنیم که تزکیه را قبل از آموزش یاد بگیرند و دارای روحی آزاد و دانشی قوی و ناظر بر عمل باشند.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان افزود: دانشجویان همواره در مسیر رسیدن به سمت نفس مطمئنه حرکت خواهند کرد و بنده واقعی خدا هستند. این دانشجویان بسیار بهتر از کسانی می‌شوند که کشورهای غربی می‌گویند چراکه عقلانیت و بینش و بصیرت و علم را معلمان سرلوحه کار خود قرار دادند.

انتهای پیام/ 174/ح

source article

دیدگاهتان را بنویسید