مسابقات سوارکاری گنبدکاووس با رقابت 125 اسب از سر گرفته شدرئیس هیئت سوارکاری گنبدکاووس شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هفته پانزدهم مسابقات سوارکاری پاییزه-زمستانی این شهرستان که دو هفته پیش با تصمیم ستاد کرونا استان گلستان تعطیل شد. توسط ستاد و بدون تماشاگر ساخته شده است.” و فردا با رعایت کامل مراحل بهداشتی دوباره شروع می شود.

بهروز نیازی وی افزود: هفته پانزدهم این مسابقات با رقابت 125 راس اسب توسط صاحبان آنها در روزهای پنجشنبه و جمعه 27 و 18 بهمن ماه در مجموعه سوارکاری گنبدکاووس برگزار می شود.

وی افزود: نخستین روز از هفته پانزدهم مسابقات سوارکاری گنبدکاووس فردا پنجشنبه با حضور 60 اسب در شش دور شامل یک دور 1000 متر، سه دور 1200 متر و 2 دور یک هزار و 600 متر برگزار می شود.

رئیس هیئت سوارکاری گنبدکاووس ادامه داد: کمیته برگزاری این مسابقات در اولین روز از هفته پانزدهم برای اسب های برنده اول تا سوم مجموعا دو میلیارد و 859 میلیون ریال جایزه نقدی پیش بینی کرده است.

نیازی گفت: دومین و آخرین روز از هفته پانزدهم مسابقات سوارکاری گنبدکاووس روز جمعه 30 بهمن ماه با شرکت 65 راس اسب در شش دور شامل دو دور 1000 متر، یک دور 200 متر، دو دور یک هزار و 550 راند. متر و 1600 متر برگزار می شود.

وی افزود: کمیته برگزاری این مسابقات در دومین روز از هفته پانزدهم برای اسب های برنده اول تا سوم مجموعا 3 میلیارد و 163 میلیون ریال جایزه نقدی پیش بینی کرده است.

نیازی با تاکید بر ممنوعیت ورود تماشاگران به سالن سوارکاری در روز برگزاری مسابقات گفت: پلیس اجازه ورود تماشاگران را به سالن سوارکاری نمی دهد و علاقه مندان می توانند از طریق فضای مجازی و پخش زنده مسابقات را تماشا کنند.

تاکنون 14 هفته از دوره 20 هفته ای سوارکاری پاییزه-زمستانی گنبدکاووس برگزار شده است و طبق تقویم اعلام شده از سوی فدراسیون سوارکاری، این مسابقات تا پایان اسفند ماه سال جاری برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، وضعیت کنونی کرونا در گنبدکاووس نارنجی است در حالی که مسابقات سوارکاری در شهرستان 375 هزار نفری گنبدکاووس معروف به پایتخت سوارکاری کشور در قالب کورس های بهاره و پاییزه با حضور گسترده برگزار شده است. تعداد علاقه مندان .ورزش وجود دارد.

مسابقات سوارکاری در بین مردم گلستان به ویژه ترکمن ها از محبوبیت بالایی برخوردار است و بیش از ده سال است که این رویداد ورزشی در کنار گنبدکاووس در دو شهرستان آق قلا و بندرترکمن این استان برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید