مسافران گرفتار در شاهرود دسته بندی شدند/ 2 نفر بر اثر گازگرفتگی جان باختند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، محورهای مواصلاتی شهرستان شاهرود هم اکنون به سمت استان گلستان در حرکت است توسکانی، تابستان بخیر و اولنگ به دلیل برودت شدید هوا، لغزندگی، یخبندان، کولاک و بارش شدید برف تا اطلاع بعدی مسدود است.

مدیریت بحران در شهرستان شاهرود به مسافران در سالن مدیریت بحران شاهرود و بسطام، مسجد و امامزاده محمدع) بسطام و جاهای دیگر جابجا شده تا در صورت بازگشایی مسیر فردا بتوانند تردد کنند. گفته می شود ده ها کامیون و اتوبوس در مسیر بزرگراه شاهرود – بسطام توقف کرده اند تا به ترافیک راه دهند.

در بسطام 250 خانواده مسافر تا ساعت 22 روز جمعه در جاده اسکان داده شدند.

فرماندار شاهرود در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: جاده شاهرود به آزادشهر در شمال این شهرستان به دلیل بارش شدید برف و طوفان جلوی چشمان پلیس بسته شد. آنها تخلیه شدند و پلیس راه ها را به سمت خوش ییلاق از خروجی بسطام مسدود کرد.

ابوطالب جلالی از اسکان مسافران اتوبوس در بسطام و شاهرود خبر داد و گفت: جابجایی مسافران سه اتوبوس نیز در مسجد جامع روستای قلعه نو خرقان انجام شد.

وی گفت: احتمال تردد در مسیر شمالی شهرستان شاهرود؛ امشب خیر و پس از آن باید بر اساس شرایط آب و هوایی برای بازگشایی تصمیم بگیرید گیر وی گفت: پیشنهاد ما این است که این افراد سفر خود را از صفر شروع نکنند.

آموزش و پرورش شاهرود نیز با صدور اطلاعیه ای به شرح زیر اعلام کرد: با توجه به برودت شدید هوا و وجود یخبندان، با برقراری ارتباط با فرماندار و اداره کل مربوطه کلیه کلاس های درس مدارس شاهرود در تمامی مقاطع و در دو نوبت صبح و عصر انجام شد. ، تقریبا شنبه دوم بهمن ماه در بستر شبکه شاد برگزار می شود لذا لازم به ذکر است حضور عوامل اجرایی در مدارس الزامی است.

سرهنگ علی کریمی فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود نیز در گفتگو با خبرنگار مهر از حجم بالای ترافیک گلایه کرد. درمحور شاهرود-آزادشهر به آدرس توسکانی گفت: از مردم می پرسیم در اینجا محورها حرکت نمی کنند.

گفتنی است برق سراسر شهرستان شاهرود وصل شده و تیرهای شکسته برق در حال تعمیر است.

همچنین به طور رسمی اعلام نشده است که دو نفر در شاهرود بر اثر گاز گرفتگی جان خود را از دست داده اند. این اتفاق در حین انتشار گاز مونوکسید کربن به داخل خانه رخ داد و باعث مرگ دو نفر شد.

وزش باد احتمال سقوط یا مسدود شدن دودکش ها را افزایش می دهد، بنابراین توصیه نیروهای امدادی این است که مردم دودکش های خود را کنترل کنند.

در آخرین تحولات، اما حضور به موقع اورژانس کالپوش نجات یک کودک مبتلا به مشکلات تنفسی به گزارش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، این کودک و خانواده اش اش در کولاک گرفتار کولاک شدند.

دیدگاهتان را بنویسید