مسافرت‌ها باز هم عامل نارنجی‌شدن شهرهای ورودی استان گیلان شد

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، فردین مهرابیان امشب در جمع خبرنگاران با تشریح وضعیت رنگ‌بندی کرونایی در گیلان اظهار داشت: شهرهای ماسال، شفت، املش و سیاهکل در حال حاضر در رنگ‌بندی آبی کرونایی قرار دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان با بیان اینکه شهرستان‌ رودبار در وضعیت نارنجی و سایر شهرهای استان زرد هستند خاطرنشان کرد: نارنجی بودن رودبار دلایل متفاوتی دارد و یکی از آن‌ها هم‌جوار بودن با سایر استان‌ها است.

مهرابیان با اشاره به اینکه ورود مسافران‌ از اقصی نقاط کشور به شهرستان رودبار از عمده دلایل نارنجی شدن شهرستان‌ است گفت: افرادی که از سایر استان‌ها به رودبار می‌آیند زمینه‌ ایجاد وضعیت نارنجی را فراهم می‌کنند.

همه دانش‌آموزان بالای 12 سال در گیلان دز نخست واکسن کرونا را دریافت کردندتزریق دز سوم واکسن کرونا برای افراد بالای 60 سال در گیلان آغاز شد65 درصد مردم گیلان هر دو دز واکسن کرونا را دریافت کردند

وی با تأکید بر اینکه افراد باید همچنان رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی را مدنظر قرار دهند ابراز داشت: افرادی که تاکنون واکسن نوبت نخست یا دوم را نزده‌اند توصیه می‌کنیم حتماً نسبت به زدن واکسن در موعد مقرر اقدام کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان با اشاره به اهمیت تزریق واکسن در کنار رعایت پروتکل‌های بهداشتی تصریح کرد: انجام واکسیناسیون در کنار رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در کنترل چرخه کرونا اثرگذار است.

انتهای پیام/614/س

source article

دیدگاهتان را بنویسید