مسکو: امکان دستیابی به توافق بر سر برنامه هسته ای ایران وجود دارد


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، سرگئی ریابکوف وزیر امور خارجه روسیه روز دوشنبه از امکان دستیابی به توافق در مذاکرات هسته ای در وین اتریش خبر داد.

وی پس از دیدار با هیئت آمریکایی در ژنو سوئیس در یک کنفرانس خبری گفت: امکان دستیابی به توافق در مورد موضوع هسته ای ایران وجود دارد.

معاون وزیر امور خارجه روسیه توسعه برنامه هسته ای ایران و تحریم های آمریکا را چالشی در مذاکرات وین توصیف کرد.

توسعه برنامه هسته ای ایران و فهرست تحریم های آمریکا علیه تهران مشکل پیش رو در مذاکرات وین است.

وی هشدار داد: ارائه ضرب الاجل در مذاکرات برای احیای برنامه جامع اقدام مشترک در مورد برنامه هسته ای ایران اشتباه است.

وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که در انتخابات میان‌دوره شرکت نخواهد کرد، اما در بیانیه‌ای گفت که در روزهای آینده «سریع‌تر» عمل خواهد کرد.

میخائیل اولیانوف، وزیر امور خارجه روسیه روز گذشته در مذاکرات وین گفت: «پیشرفتی حاصل شده است». اما دستیابی به راه حل مطلوب نیازمند زمان و تلاش بیشتری است.

پیش از این رسانه ها به نقل از باگیری، رئیس تیم مذاکره کننده ایران در وین، گفته بودند که جنجال های به اصطلاح بی پایان کاهش یافته است.

حسین امیرعبداللهیان، رئیس دستگاه دیپلماسی اخیراً در گفت‌وگوی تلفنی با همتای هندی خود درباره لغو تحریم‌ها در وین، با تاکید بر اینکه مذاکرات در مسیر درستی بوده است، گفت: ما اراده خوبی برای دستیابی به یک توافق خوب داریم. . و با حسن نیت: «اگر غرب نیز اراده و اراده خوبی داشته باشد، می توانیم به توافق خوبی برسیم.

به گزارش فارس، هشتمین دور از مذاکرات وین برای رفع تحریم‌های ایران و گروه 1+4 (آلمان، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) و هماهنگ کننده کمیسیون مشترک سازمان ملل متحد 4، در وین در سطوح و قالب های مختلف جریان دارد. همزمان با این مذاکرات، روزنامه الکترونیکی لندنی ریالیوم از فسخ قرارداد برنده و رفع موانع مذاکرات خبر داد.

انتهای پیام/این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید