مسکو: توافق بر سر برنامه هسته ای ایران امکان پذیر است


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «سرگئی ریابکوف» وزیر امور خارجه روسیه روز دوشنبه از امکان دستیابی به توافق در جریان مذاکرات هسته ای در وین اتریش خبر داد.

وی در نشست خبری پس از دیدار با هیئت آمریکایی در ژنو سوئیس گفت: امکان دستیابی به توافق در مورد موضوع هسته ای ایران وجود دارد.

معاون وزیر امور خارجه روسیه توسعه برنامه هسته ای ایران و تحریم های آمریکا را از چالش های مذاکرات وین توصیف کرد.

توسعه برنامه هسته ای ایران و فهرست تحریم های آمریکا علیه تهران از چالش های پیش روی مذاکرات وین است.

وی هشدار داد: زمان احیای برنامه جامع اقدام مشترک درباره برنامه هسته ای ایران در مذاکرات اشتباه است.

معاون وزیر خارجه روسیه گفت: بسته به اینکه در روزهای آینده چه اتفاقی می افتد، ما به یک گام سریع رو به جلو نیاز داریم.

میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در مذاکرات وین روز گذشته گفت: پیشرفت هایی وجود دارد. اما برای دستیابی به راه حلی که می خواهید، زمان و تلاش بیشتری نیاز است.»

پیش از این رسانه ها به نقل از باقری، رئیس تیم مذاکره کننده ایران در وین، درباره ناپدید شدن به اصطلاح ناپدید شدند. دعوای باز در پرانتز

حسین امیرعبداللهیان، رئیس دستگاه دیپلماسی اخیراً در گفت‌وگوی تلفنی با همتای هندی خود درباره لغو تحریم‌ها در وین، با بیان اینکه مذاکرات در مسیر درستی قرار گرفته است، تاکید کرد: ما اراده خوبی برای دستیابی به یک توافق خوب و حسن نیت داریم. ” اگر غرب هم این حسن نیت و اراده را داشته باشد می توانیم به توافق خوبی برسیم.

به گزارش فارس، هشتمین دور مذاکرات لغو تحریم‌های وین میان ایران و گروه 1+4 (آلمان، فرانسه، بریتانیا، روسیه و چین) و هماهنگ‌کننده کمیته مشترک شورای امنیت سازمان ملل از روز دوشنبه ژانویه آغاز می‌شود. 4 در وین، در سطوح و فرمت های مختلف جریان دارد. همزمان با این مذاکرات، روزنامه الکترونیکی «رایالیوم» لندن از تکمیل توافق وین و رفع موانع مذاکرات خبر داد.

انتهای پیام/آن را در صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید