مسی: رقابت من و رونالدو خاطره زیبایی است که در تاریخ می‌ماند/ من و راموس همیشه به هم احترام می‌گذاریم

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، لیونل مسی که تابستان اخیر به حضور 21 ساله‌اش در بارسلونا پایان داد و به پاری‌سن‌ژرمن پیوستی در گفت‌وگویی مفصل با روزنامه اسپانیایی «مارکا» چاپ مادرید، درباره جدایی‌اش از این تیم کاتالونیایی گفت: از باشگاه به من گفتند که نمی‌توانی بمانی و نمی‌توانند قراردادم را تمدید کنند. نمی‌دانم که آیا چیزی غیر از مسئله مالی وجود داشت یا خیر اما به من گفتند که نمی‌توانند قراردادم را تمدید کنند.

وی همچنین در خصوص وضعیت کنونی باشگاه بارسلونا که منجر به اخراج رونالد کومان از سمت سرمربیگری این تیم شد، اظهار داشت: کومان در دوره دشواری هدایت بارسا را برعهده گرفت، دوره‌ای که بازیکنان مهمی از تیم جدا شدند اما او قادر بود بازیکنان جوان زیادی را به تیم اضافه کند. همانطور که پیش از این گفته‌ام، همیشه آسانترین کار سرزنش سرمربی است و خود مربیان هم این را می‌دانند چون حرفه آنها این است.

فوق‌ستاره آرژانتینی پاری‌سن‌ژرمن همچنین در خصوص اظهارنظر اخیر خوان لاپورتا رئیس باشگاه بارسلونا که پس از امضای قرارداد با دنی آلوز 38 ساله از احتمال بازگشت لیونل مسی و آندرس اینیستا را مطرح کرده بود، تأکید کرد: بدیهی است که اگر بتوانم به باشگاه کمک کنم، دوست دارم به بارسا برگردم. همیشه این را گفته‌ام که روزی به بارسلونا بازخواهم گشت، چون بارسلونا خانه من است و در آنجا زندگی خواهم کرد.

برنده 6 توپ طلا در خصوص بازگشت دنی آلوز 38 ساله به بارسلونا و امضای قرارداد با کاتالان‌ها گفت: حقیقت این است که از بازگشت آلوز به بارسلونا سورپرایز شد، به خصوص اینکه این اتفاق در این مقطع افتاد. من فکر می‌کنم او خرید خوبی برای بارسلونا است، درست به مانند استخدام ژاوی، او نقش مهمی برای بازیکنان جوان تیم ایفا خواهد کرد. آلوز به پیشرفت تیم کمک خواهد کرد. او ذهنیتی برنده دارد و به بازیکنان جوان در داخل و خارج از زمین کمک خواهد کرد.

مسی 34 ساله درباره هم‌تیمی فرانسوی‌اش که گفته می‌شود با منقضی شدن قراردادش با پاری‌سن‌ژرمن، تابستان پیش‌رو راهی رئال مادرید خواهد شد، اظهار داشت: حقیقت این است که نمی‌دانم آینده حرفه‌ای امباپه چه خواهد شد. او تنها کسی است که می‌داند چه کار خواهد کرد. تنها چیزی که می‌توانم بگویم این است که خوشحالم کیلیان در پاری‌سن‌ژرمن است. امباپه بازیکن مهمی برای ما در راه نبرد برای رسیدن به اهداف‌مان در فصل جاری است.

وی همچنین درباره فوق‌ستاره پرتغالی پیشین رئال مادرید که تابستان اخیر از یوونتوس جدا و به منچستریونایتد بازگشت، گفت: منچستریونایتد تیمی بسیار قدرتمند است و بازیکنان بزرگ هم دارد. کریستیانو از قبل این باشگاه را می‌شناخت، اما این در مقطعی دیگری بود و حالا او به روشی چشمگیر با شرایط جدید در من‌یونایتد سازگار شده است. رونالدو از همان شروع کار مثل همیشه گل زده و مشکلی برای تطبیق نداشت. در لیگ برتر همه چیز آنطور که همه ما فکر می‌کردیم، نیست اما رقابتی بسیار سخت و یکنواخت وجود دارد که در آن همه چیز تغییر می‌کند. اوضاع در لیگ برتر بعد از ماه دسامبر خیلی تغییر می‌کند و هر اتفاقی ممکن است بیفتد.

فوق‌ستاره پیشین بارسلونا همچنین در خصوص رقابتش با رونالدو برای کسب عناوین انفرادی یادآور شد: مدت زیادی است که ما در یک لیگ رقابت نکرده‌ایم. ما به صورت انفرادی و تیمی برای اهداف مشابه رقابت کردیم. رقابت ما، مرحله بسیار زیبایی برای خود ما و همچنین مردم بود چون آنها بسیار از آن لذت بردند. این خاطره زیبایی است که در تاریخ فوتبال باقی خواهد ماند.

لئو در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره هم‌تیمی شدنش با مدافع پیشین رئال مادرید که بازی‌های پرتنشی را مقابل او در ال‌کلاسیکوهای مختلف تجربه کرده بود، اظهار داشت: در ابتدا هم‌تیمی شدن با راموس عجیب بود، آنهم پس از سال‌ها رقابت با یکدیگر، رهبری تیم‌های بارسلونا و رئال مادرید، پس از حضور در چندین ال‌کلاسیکو و نبرد در زمین مسابقه، اما همه چیز در آن مقطع اتفاق افتاده و در زمین مسابقه باقی مانده است. ما همیشه به هم احترام می‌گذاریم.

مسی: ژاوی باعث پیشرفت زیاد بارسلونا خواهد شد

وی در مواجهه با این پرسش که «به نظرتان کدام تیم بخت اول قهرمانی در رقابت‌های فصل جاری لالیگا است؟»، گفت: رئال مادرید همیشه برای قهرمانی در لالیگا رقابت می‌کند و اتلتیکو هم شرایط مشابهی دارد. بارسلونا با در اختیار داشتن بازیکنان جوان در حال گذر از دوره بازسازی است. من فکر می‌کنم در حال حاضر باشگاه‌های بهتری از بارسلونا وجود دارند، اما این بدین معنا نیست که آنها در آینده از زمره مدعیان حذف خواهند شد. با آمدن ژاوی و رهایی چند بازیکن از بند مصدومیت، بارسلونا می‌تواند رشد کند و برای قهرمانی بجنگد.

لیونل مسی در پایان درباره فشاری که روی پاری‌سن‌ژرمن برای قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا وجود دارد، تأکید کرد: همه می‌گویند که پاری‌سن ژرمن بخت اول قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپاست. من هم این را رد نمی‌کنم که ما یکی از کاندیداهای کسب عنوان قهرمانی در این رقابت‌ها هستیم، اما ما هنوز نیاز به انجام کارهایی داریم تا یک تیم واقعاً قدرتمند شویم.

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید