مشکلات ساخت مسکن محرومان با کمک "انجمن خیران مسکن‌ساز" قابل رفع است

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، حجت‌الاسلام حسین روحانی‌نژاد در انجمن مجمع خیران مسکن‌ساز استان کرمانشاه، با اشاره به اینکه انجمن خیران مسکن‌ساز سابقه طولانی ندارد اظهار داشت: ساخت مسکن برای محرومان نسبت به گذشته بسیار دشوار شده است اما وجود انجمن خیران مسکن‌ساز لازمه جامعه و امیدبخش است و باید همیشه زنده و پویا باشد.

وی با اشاره به اینکه "چنانچه افراد متمکن و خیرخواه نسبت به مشکلات کشور بی‌تفاوت باشند آن کشور چالش‌های بیشتری دارد" عنوان کرد: تا زمانی که این انجمن در این خطه زندگی می‌کنند نسبت به مشکلات اجتماعی مردم بی‌تفاوت نیستند حتی اگر تنها یک واحد ساخته شود.

روحانی‌نژاد گفت: انجمن خیران مسکن‌ساز ممکن است گاهی توانایی ساخت مسکن را نداشته باشد اما می‌تواند ملکی را برای محرومان اجاره کند یا اقساط وام‌های آن‌ها را بپردازد و همین حضور و فعالیت سبب امید در جامعه می‌شود.

پرداخت وام قرض الحسنه تامین مسکن محرومان از سوی بانک سینابیش از 200 هکتار زمین برای ساخت مسکن محرومان در لرستان اختصاص یافت210 مسکن محرومان در قالب نهضت کمک‌های مومنانه در استان فارس احداث می‌شود

وی با اشاره به کمک‌های حساب 100 امام(ره) برای ساخت مسکن محرومان افزود: هر درآمدی که حساب 100 حضرت امام(ره) از استان کرمانشاه داشت تهران آن را به انجمن خیران مسکن‌ساز استان برمی‌گرداند و البته این اقدام نیازمند تلاش جمعی است.

روحانی‌نژاد عنوان کرد: گاهی ممکن است خیری چند ماه آینده را برای کمک به ساخت مسکن محرومان وعده داده باشد که در این صورت می‌توان تا آن زمان کمکی از محل حساب 100 امام(ره) به صورت قرض پرداخت شود.

وی با بیان اینکه "چنانچه در روستاها نیاز به تأمین زمین باشد ما تأمین می‌کنیم" گفت: گفته شده در استان تمام خانواده‌های دارای دو معلول صاحب خانه شده‌اند اما چنانچه افراد دیگری باقی مانده‌اند باید برای آن‌ها مسکن ساخته شود.

انتهای پیام/832/س

source article

دیدگاهتان را بنویسید