مشکل اصلی ایران وجود اژدهای گران قیمت است


به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از ابرکوه، حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی ساعتی پیش در خطبه های نماز عید سعید فطر با بیان اینکه مشکل اصلی کشور در حوزه سلامت، اقتصاد و معیشت مردم است، اظهار داشت: حمایت از نیروی کار، تولید، کارفرما و کارگر بسیار ارزشمند است. اما قبل از آن باید دست حریصان را قطع کرد تا بلای اقتصاد بیمار کشور درمان شود و از این تورم لجام گسیخته جلوگیری شود.

امام جمعه ابرکوه تاکید کرد: برای حل این معضل بزرگ، دولت، مجلس و قوه قضائیه باید با نشاط و انقلابی در میدان عمل کنند و با مفاسد و مفسدان اقتصادی مبارزه کنند و مردم هم تلاش کنند و به مسئولان کمک کنند.

حجت الاسلام حسینی حضور مردم در میدان را یک اصل دانست و ادامه داد: قرآن کریم حتی اقامه قسط و عدل و توحید را مشروط به حضور مردم در میدان دانسته و در سوره می فرماید. حدید آیه 25 … کمک به برقراری قسط و عدل. بنابراین اگر مدیریت شرکت به دست حضرت علی (ع) باشد; اگر مردم در صحنه پاسخگویی نباشند هیچ اتفاقی نمی افتد.

حسینی بیان کرد: تفاوت زمانی جامعه امروز با جامعه انقلابی دهه 60 در این است که در این دوران جنگ، پیرزنی که چند تخم و یک قوطی روغن داشت، ایثار می کرد و به جبهه ها یا نیازمندان کمک می کرد؛ در حالی که در این دوران جنگ می شد. اما امروزه مردم اغلب به یکدیگر رحم نمی کنند، مرزها و حقوق را رعایت نمی کنند.

وی با اشاره به اینکه سه قوه نرخ رشد سالانه و تورم را قانونی کرده اند، گفت: طی سه دهه گذشته، مسئولان به شیوه ای انعطاف پذیر و نه انقلابی عمل کرده اند. همه ما مرگ بر آمریکا فریاد زده ایم. اما سودجویان و مافیای اقتصادی که هر روز بر طبل گرانی و گرانی به صدا درآمدند، آب به آسیای آمریکایی ریختند و دلار آمریکا را کاهش دادند و ارزش پول ملی را روز به روز به صفر و زیر صفر رساندند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ابرکوه در مراسم گرامیداشت هفته کارگر و کارگر گفت: همه می دانیم که رونق تولید، کار و اشتغال مقدمه رشد اقتصادی است. اما تا زمانی که غول‌های سیاه‌پوش زیر چتر تولید و نیروی کار مانند دلال‌ها، دلالان خودرو، دلالان طلا و ارز، مارداران و سودجویان هستند، سایه سیاه آنها بر نظام اقتصادی کشور کسی نیست.

امام جماعت ابرکوه در خاتمه با اشاره به آغاز ثبت نام حوزه های علمیه خواهران و برادران و دعوت از مردم برای ثبت نام فرزندان خود اذعان داشت: حتی مساجد ما امام جماعت نخواهند داشت و اسلام مدافعی در برابر تهاجم نخواهد داشت. کافران جلو

عکاس: عرفان امیدواری

انتهای پیام/ ف
این را برای صفحه اصلی پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید