مصدومین زلزله کوهرنگ به 12 نفر رسید / 22 پس‌لرزه تاکنون اتفاق افتاده است

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از چلگرد، خسرو کیانی امروز در ستاد مدیریت بحران استان در کوهرنگ که در پی زلزله در این منطقه تشکیل شد، اظهار داشت: حوادث از طرفی به دلیل خسارات مالی و جانی که اتفاق می‌افتد تهدید هستند اما از طرفی فرصت نیز هستند که باید از این فرصت‌ها بصورت صحیح استفاده شود.

سرپرست مدیریت بحران استان با بیان آمادگی نسبی و همکاری بین بخشی دستگاه‌ها در حوادث اتفاق افتاده، بیان کرد: با آمادگی دستگاه‌های مختلف، حادثه زلزله کوهرنگ به خوبی مدیریت شد.

وی با بیان اینکه 4 مرکز علمی کشور این زلزله را رصد کردند، گفت: طبق رصد این 4 مرکز، زلزله منطقه کوهرنگ از 5.6 ریشتر تا 6 ریشتر برآورد شد که رصدها نشان می‌دهد این زلزله در 33 کیلومتری چلگرد، 38 کیلومتری قلعه خواجه خوزستان در عمق 10 کیلومتری اتفاق افتاد.

کیانی با بیان اینکه نزدیک‌ترین گسل در شعاع 150 کیلومتری، گسل زردکوه در 28 کیلومتری بوده است، عنوان کرد: همچنین گسل اردل در 36 کیلومتری قرار داشته است.

سرپرست مدیریت بحران استان در پایان با اشاره به خاطرنشان کرد: تاکنون زلزله صبح چلگرد، 22 پس‌لرزه داشته است که بزرگترین آن 3.7 ریشتر و کمترین آن 2.3 ریشتر بوده است که نشان می‌دهد زلزله 5.7ریشتری خوشبختانه زلزله اصلی بوده است. ارزیابی خسارت در حال انجام است که پس از ارزیابی کامل، اطلاع‌رسانی می‌شود.

مصدومیت 12 نفر / حال یک نفر وخیم است

همچنین مجید شیرانی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در این جلسه با اشاره به نگرانی اولیه در صبح امروز پس از حادثه زلزله کوهرنگ، اظهار داشت: در ابتدای روز با اعلام وضعیت قرمز، 60 نیروی اورژانس 115 به منطقه زلزله‌زده جهت کمک به مصدومان اعزام شدند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه این حادثه تلفات جانی نداشته است، بیان کرد: 12 نفر در این حادثه مصدوم شدند که 7 نفر درمان سرپایی و 5 نفر بستری شدند، از 5 نفر بستری سه نفر آن‌ها نیز مرخص شدند اما دو نفر دیگر همچنان بستری هستند که یکی از آن‌ها حال وخیمی دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در پایان خاظرنشان کرد: کارشناسان بهداشت در این منطقه همچنان حضور دارند تا جهت نظارت بر بهداشت محیط، آب شرب و سلامت روان به مردم کمک کنند.

اتمام عملیات امداد و نجات زلزله کوهرنگ / اسکان اضطراری در منطقه نیاز نشدخسارات گسترده زلزله به تاسیسات آبی کوهرنگ / آب برخی مناطق قطع شدتخریب قلعه تاریخی محمدآباد در پی زلزله کوهرنگ/ 8میلیارد ریال خسارت وارد شد70 گروه جهادی برای کمک به منطقه زلزله‌زده کوهرنگ اعلام آمادگی کردنددستور رئیسی برای رسیدگی فوری به وضعیت زلزله‌زدگان کوهرنگعامل وقوع زلزله چهارمحال و بختیاری مشخص شد

انتهای پیام/7540/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید