مطالبه حماس از رژیم اسرائیل در ازای ارائه فیلمی از اسرای نظامیان صهیونیست

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه الأیام چاپ رام الله فلسطین امروز جمعه نوشت که اخیرا رژیم اسرائیل درخواستی از جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در ارتباط با اسرای ارتش خود کرده است.

بر اساس این گزارش، تل‌آویو به مصر (به عنوان واسطه بین حماس و رژیم اسرائیل) گفته که از حماس بخواهد «فیلمی مطمئن و موثق» از سرنوشت دو سرباز خود به نام‌های «آرون شاؤول» و «هدار گلدین» که در نواز غزه نزد حماس در اسارت‌ هستند، ارائه کند.

الایام به نقل از منبعی آگاه نوشت که جنبش حماس نیز در برابر این خواست اسرائیلی‌ها به مصری‌ها گفته که در برابر فیلم مورد نظر تل‌آویو، باید همه زنان اسیر امنیتی فلسطین به همراه کودکان، بیماران و زندانیان قضیه توافق تبادل «گلعاد شالیط» که دوباره بازداشت شده‌اند، آزاد شوند.

بنا به گزارش این روزنامه فلسطینی، قاهره گفته است که «نفتالی بنت»، نخست وزیر اسرائیل هم اکنون به دلیل ترس از فروپاشی کابینه ائتلافی (با وزیر جنگ بنی گانتز) آماده انعقاد توافق بر سر این قضیه نیست.

سردمداران رژیم اسرائیل از سال 1948 توافق الزام آوری کرده‌اند مبنی بر این که همه نظامیان اسیر خود در نزد «دشمنانشان» را زنده یا مرده به این رژیم برگردانند.

الایام فلسطین نوشته که صهیونیست‌ها برای به سرانجام رسیدن این توافق و آزادی دو اسیر خود دست به دامن مصر، ترکیه، قطر و اخیر آلمان شده‌اند و پیشنهادهای وسوسه‌کننده‌ای به حماس از قبیل بازسازی غزه و ایجاد بندر و تعمیر شبکه برق این منطقه داده‌اند تا دو صهیونیست نام‌برده را زنده تحویل بگیرند.

بر اساس این گزارش، اینکه رژیم اسرائیل چنین درخواست از حماس کرده، نشان می‌دهد که این رژیم برخلاف ادعای همیشگی خود همانند درخواست اطلاعات از حماس درباره اسرای خود در سال 2011، همچنان عاجز از نفوذ و یافتن اطلاعات موثق از نظامیان خود است که در اسارت حماس هستند.

حماس سال 2006 گلعاد شالیط، سرباز وظیفه رژیم اسرائیل را در مرز نوار غزه به اسارت درآورد و در سال 2011 توانست در ازای آزادی او، بیش از هزار فلسطینی را آزاد کند. این تبادل اسرا به موافقت کابینه رژیم اسرائیل رسیده بود.

تاکید حماس و جهاد اسلامی بر حمایت کامل از اسرا/ هشدار به اسرائیل درباره آزمودن صبر ملت فلسطینحماس: هیچ پیشرفتی در پرونده آشتی فلسطینی حاصل نشده استحماس: مقاومت در برابر تجاوزات اشغالگران ضد اسرا دست‌بسته نخواهد بوداحتمال دیدار قریب الوقوع حماس و فتح در مصر و فعال سازی پرونده آشتیتلاش مصر برای آشتی دادن حماس با محمود عباس

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید