معامله گران شگفت انگیز در جهان از یوان استقبال می کنند / یوان را دوباره در برابر دلار نشان می دهند – درخشانبه گزارش اقتصادی تابانک به نقل از رشتودی; یوان جایگاه خود را در میان 5 ارز محبوب جهان برای پرداخت برای تجارت جهانی تثبیت کرد و برای اولین بار در شش سال گذشته در جایگاه چهارم قرار گرفت.

در همین حال، یوان در سال 2010 از نظر تجارت با استفاده از پول ملی چین، سیستم مالی سوئیفت، در رتبه 35 در بین تمام ارزهای جهان قرار گرفت.

راشاتودی به نقل از سوئیفت گفت که فعالیت ارزی چین اخیراً به اوج خود رسیده است. یوان حدود 2.7 درصد از پرداخت های جهانی را در دسامبر 2021 به خود اختصاص داده است.

در برابر دلار آمریکا، یوان دومین سال متوالی رشد خود را در سال 2021 ثبت کرد. یوان همچنین در سال گذشته با افزایش صادرات، رشد مازاد تجاری و ورود سرمایه قوی به دارایی های چین، به بهترین ارز در بازارهای نوظهور تبدیل شد.

این ارقام نشان می دهد که دارایی اوراق قرضه جهانی چین نیز در ماه گذشته به اوج خود رسیده است.

این در حالی است که دلار آمریکا با 41 درصد پرداخت های جهانی در صدر فهرست ارزهای محبوب جهان قرار دارد. یورو در رتبه دوم قرار دارد در حالی که پوند انگلیس در رتبه سوم قرار دارد و از سال 2011 این موقعیت را حفظ کرده است. ین ژاپن از پنج ارز برتر دنیا سقوط کرده و دیگر در بین پنج ارز برتر جهان قرار ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید