معاون استاندار فارس: انتصاب مدیران بر مبنای سفارش دیگران نیست

– اخبار استانها –

اسماعیل محبی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، درباره انتصابات مدیران و مدیران کل در استان فارس و شائبه‌هایی که گاهی در شبکه‌های اجتماعی مطرح می‌شود، اظهار داشت: انتصابات در دولت جدید بر مبنای سلامت، کارآمدی و در خدمت مردم بودن است و در این پارامترهایی که ذکر شده اشاره‌ای به گرایش سیاسی و حزبی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه بنای دولت این نیست که صرفاً از یک گرایش سیاسی استفاده کند، گفت: این ویژگی‌ها با هر کس مطابقت داشت قابلیت این را دارد که در معرض مسئولیت‌های دولت در بخش‌های مختلف قرار بگیرد.

معاون سیاسی استاندار فارس درباره انتصابات در استان فارس نیز افزود: تاکنون برای انتصابات در استان فارس تلاش شده حداکثر تطبیق با این ویژگی‌ها وجود داشته باشد ممکن است در برخی از موارد افراد شاخص و برجسته باشند و یا در برخی موارد کمرنگ‌تر بوده باشند.

محبی‌پور با بیان اینکه در انتصابات استان فارس 4 پارامتر ذکر شده وجود داشته و به ویژه کارآمدی مدنظر بوده است، بیان کرد: اینکه گاهی صحبت از سفارش در انتصابات می‌شود، حتما هست و هیچ کس نمی‌تواند منکر این مسئله باشد اما میزان تاثیر این لابی‌گری و سفارش مهم است.

وی تصریح کرد: این مسئله زمانی اهمیت بیشتری دارد که 2 نفر با ویژگی‌های مشترک برای تصدی شغلی وجود داشته باشند اما کسی که سفارش شده باشد منصوب شود که این مسئله را از زمانی که دکتر ایمانیه استاندار شده به هیچ عنوان تایید نمی‌کنم.

انتقاد به انتصابات معاونت قرآنی ارشاد در جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی مطرح شدنگاهی به شاخص‌های انتخاب مدیران قرآنی به بهانه انتصابات اخیر در معاونت قرآن و عترت

معاون سیاسی استاندار فارس با تاکید بر اینکه در استان فارس هیچ فردی بنا به سفارش و بدون در نظر گرفتن لیاقت منصوب نشده است گفت: دولت با گروه‌ها و جریان‌های مختلف ارتباط دارد آنها هم نظرات خود را مطرح می‌کنند اما تصمیم بر عهده خود دولت است در نهایت با توجه به شرایط تطبیقی و در جمعی که به عنوان کمیته انتصابات است تصمیم‌گیری می‌شود.

انتهای پیام/424/ی

source article

دیدگاهتان را بنویسید