معاون بیمه سلامت: اجرای طرح " نسخه الکترونیک" تا پایان دی‌ماه در کشور تکمیل می‌شود

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، حسین رنجبران ظهر امروز در حاشیه مراسم تکریم و معارفه مدیرکل جدید بیمه سلامت گلستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سازمان بیمه سلامت به دنبال استقرار کامل نظام ارجاع و پزشک خانواده شهری است و در تلاش هستیم این اتفاق رخ دهد تا سطح دسترسی‌ها آسانتر و خدمات مناسبت‌تر به مردم ارائه شود.

وی گفت: در سطح کشور 42 میلیون نفر بیمه شده داریم که 40 هزار موسسه در حال خدمات رسانی به بیمه شدگان هستند. در یکسال اخیر تلاش کردیم تا پرداختی‌های ما به بخش‌های دولتی و خصوصی در حوزه سلامت به روز شود تا آنها هم بتوانند در یک فضای آرام به مردم خدمات رسانی کنند.

معاون سازمان بیمه سلامت کشور خاطرنشان کرد: در حال استقرار کامل نسخه نویسی الکترونیک در سطح کشور هستیم و اقدامات خوبی نیز صورت گرفته است و استان‌ها نیز به صورت هفتگی رصد می‌شوند. قانون برنامه پنجم و ششم توسعه کشور، بر موضوع نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک تأکید ویژه دارد که گام‌های خوبی در این زمینه برداشته شده و تا کنون 65 درصد این طرح در کشور محقق شده است.

رونمایی از سامانه پرونده و نسخه الکترونیک دندانپزشکی سازمان بیمه نیروهای مسلحنارضایتی 82 درصدی از سامانه نسخه الکترونیکی تامین اجتماعی/خرید دارو با قیمت آزاد به دلیل قطعی سیستمدردسرهای نسخه الکترونیک در ایلام/ چرا مسئولان مشکلات را بر‌طرف نمی‌کنند؟

وی به مزیت‌های اجرای این طرح هم اشاره کرد و گفت: ارائه خدمات مناسب‌تر به اعضای تحت پوشش، عدم نیاز به دفترچه درمانی در زمان مراجعه به مراکز دولتی و خصوصی، نظم و انضباط در بخش دارویی و هزینه‌کرد منابع در راه درست از مزیت‌های اجرای این طرح است.

رنجبران در ادامه توضیح داد: در طرح نسخه نویسی الکترونیک پرداختی‌ها به صورت به روز است، کسانی که در قالب نظام ارجاع هستند نیز ماهانه دریافتی دارند و برای پزشکان خانواده شهری و روستایی هم پرداختی ها به روز است. برای بیمارستان‌های دولتی دانشگاهی و غیردولتی دانشگاهی تمام اسنادی که برای سازمان ارسال شده، پرداختی داشتیم.

وی درباره مهمترین مأموریت سازمانی امسال بیمه سلامت هم گفت: تداوم نظم در پرداختی‌ها و در کنار آن استقرار کامل نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک از اولویت‌های امسال است.

رنجبران با بیان اینکه طرح نسخه الکترونیک یک تکلیف قانونی است، اظهار داشت: آخر دی ماه امسال، آخرین فرصت برای استقرار طرح نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک است.

انتهای پیام/582/ ع

source article

دیدگاهتان را بنویسید