معاون رئیس جمهور آمریکا: وضعیت ضعیف دموکراسی بزرگترین تهدید علیه ایالات متحده است

بین الملل / آمریکا، اروپا

http://fna.ir/5zf9a ۰ معاون رئیس جمهور آمریکا: وضعیت ضعیف دموکراسی بزرگترین تهدید علیه ایالات متحده است

معاون رئیس جمهورایالات متحده گفت که وضعیت ضعیف دموکراسی آمریکا را بزرگترین تهدید علیه این کشور می‌داند.

معاون رئیس جمهور آمریکا: وضعیت ضعیف دموکراسی بزرگترین تهدید علیه ایالات متحده است

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، معاون رئیس جمهور ایالات متحده در مصاحبه با شبکه خبری «سی‌بی‌اس» که روز یکشنبه پخش شد، گفت که وضعیت ضعیف دموکراسی آمریکا را بزرگترین تهدید این کشور می‌داند.

به نوشته وبگاه «نشنال» «کامالا هریس» معاون رئیس جمهور ایالات متحده، در پاسخ به سئوالی درباره ارزیابی وی از بزرگترین خطر امنیت ملی که ایالات متحده با آن مواجه است، گفت: «صادقانه بگویم، یکی از آنها دموکراسی ماست. »

هریس گفت که سران جهان اغلب در جلسات خود از او در مورد حق رای در ایالات متحده می‌پرسند. او گفت که این فهرست شامل «آنگلا مرکل» صدراعظم سابق آلمان نیز بود.

هریس به درخواست خودش رهبری مخالفت دولت «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکاعلیه تلاش‌های جمهوریخواهان برای محدود کردن حق رای را برعهده دارد. در اوایل سال جاری، دموکرات‌ها در سنا نتوانستند قانونی را برای حمایت از حقوق رای در سراسر کشور با رای 50-50 حزبی تصویب کنند.

وی در این باره گفت: «ما هر کاری را که برای تحت فشار قرار دادن کنگره برای رسیدگی به این موضوع لازم باشد انجام خواهیم داد و بررسی خواهیم کرد. من معتقدم که حقوق رای یکی از مهم‌ترین مسائلی است که امروز ما به عنوان افراد و سران با آن روبرو هستیم.»

هریس در خاتمه گفت: «من تسلیم نمی‌شوم. رئیس‌جمهور نیز تسلیم نمی‌شود.»

معاون رئیس جمهوری آمریکا پیشتر نیز از کنگره این کشور خواسته بود دسترسی شهروندان به صندوق‌های رای را افزایش دهد.هریس گفت، حوادث ششم ژانویه، دغدغه بزرگی در ناخودآگاه ما شده است و قوانینی که بسیاری از ایالت‌ها علیه رای‌دهندگان تصویب کرده‌اند، در راستای تلاش‌های برای محروم کردن شهروندان آمریکا از دموکراسی بوده است.

بر اساس نظرسنجی جدیدی که اخیرا منتشر شد، کاهش محبوبیت «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا حد نصاب جدیدی ثبت کرده و بیش از نیمی از رای دهندگان آمریکایی از عملکرد بایدن ابراز نارضایتی کردند.

در این نظرسنجی، حدود ۵۵ درصد آمریکایی‌ها، عملکرد نخستین سال حضور بایدن در کاخ سفید را تایید نکرده که در این بین، ۴۴ درصد شدیدا از عملکرد سال نخست باید ابراز نارضایتی کرده‌اند. این نظرسنجی نشان‌ می‌دهد که محبوبیت بایدن از زمانی که جایگرین «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق در ژانویه گذشته شده، با کاهش ۲۰ درصدی مواجه بوده است. در این نظرسنجی تنها ۴۱ از مردم آمریکا با عملکرد یک سال اخیر بایدن اعلام موافقت کرده‌اند.

انتهای پیام/.

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید جو بایدن آمریکا دموکراسی ایالات متحده رئیس‌جمهور کامالا هریس معاون رئیس جمهور آمریکا رئیس جمهور آمریکا این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده است

اخبار مرتبط

  • نظرسنجی؛ بایدن به ترامپ می‌بازد

  • درخواست ترامپ از دیوان عالی آمریکا

  • بایدن: ترامپ بیاید، نامزد می‌شوم

  • ترامپ در صدر نظرسنجی‌ها

source

دیدگاهتان را بنویسید