معاون نماینده ایران: تحریم مردم ایران جنایت علیه بشریت است


به گزارش ایرنا، زهرا ارشادی، سفیر و معاون نماینده ایران در سازمان ملل متحد روز دوشنبه به وقت محلی در نشست سالانه کمیسیون توسعه اجتماعی سازمان ملل متحد افزود: این امر کار را بسیار سخت کرد، در نتیجه زندگی و سلامت مردم را بسیار سخت کرد. شهروندان در معرض خطر قرار گرفت.

وی افزود: تامین دارو، تجهیزات و ملزومات پزشکی به دلیل محدودیت شدید منابع ارزی از جمله اقلام بشردوستانه با موانع جدی مواجه بود. این اقدامات غیرقانونی تأثیر منفی مستقیمی بر زندگی آسیب پذیرترین شهروندان ایران از جمله زنان، کودکان و بیماران دارد.

دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد گفت: اینکه کودکان زیادی در اثر این گونه اقدامات غیرانسانی جان خود را از دست داده اند بسیار تأثر برانگیز است.

ارشادی تاکید کرد: همانطور که رئیس جمهور کشورمان در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت، اعمال تحریم های یکجانبه علیه ملت ایران به ویژه تحریم های مواد مخدر و اقلام بشردوستانه یک اقدام مجرمانه و معادل جنایت علیه بشریت است. “. کسانی که کشورها را تحریم می کنند نباید برای چنین جنایات شنیع بی مجازات بمانند.

وی به عنوان نماینده کشوری که مردم آن در معرض وحشیانه ترین شکل تروریسم اقتصادی و اجبار یکجانبه یکجانبه از سوی آمریکا هستند، خواستار لغو فوری و فوری تمامی اقدامات قهری یکجانبه از جمله تحریم ها علیه ایران است. او گفت: من قصد دارم دسترسی کامل به توسعه اقتصادی و اجتماعی را تضمین کنم. توسعه ای که به کشورهای تحریم شده اجازه می دهد تا اقتصاد خود را ترمیم کنند و رفاه مردم خود را در محیط پسا کرونری تضمین کنند.

وی ادامه داد: ایران برنامه پنج ساله ششم توسعه ملی خود را با تقویت اقتصاد دانش بنیان در کنار توسعه فناوری های پیشرفته اجرا کرده است.

دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل گفت: علاوه بر این، یک چارچوب حقوقی مستحکم ایجاد شده است که بستر محکمی را برای برنامه ریزی، اجرا و پیگیری راهبردها و سیاست های توسعه ملی به ویژه در زمینه ریشه کنی فراهم می کند. از فقر”.

وی افزود: علیرغم چالش های خارجی ناشی از تحریم های یکجانبه و همه گیری کووید-۱۹، تاکنون نتایج قابل توجهی حاصل شده است.

معاون نماینده ایران در سازمان ملل متحد گفت: در شرایط کنونی، دولت ایران بسته‌های مالی ویژه و طرح‌های توانبخشی اجتماعی و اقتصادی برای اقشار ضعیف و آسیب‌پذیر و همچنین اقدامات حمایتی اقتصادی به‌ویژه برای مشاغل کوچک ارائه کرده است.

ارشادی گفت: در همین حال برنامه های درمانی برای حدود 4 میلیون پناهجوی قانونی و غیرقانونی افغان تدارک دیده شده است.

وی ادامه داد: سیستم سازمان ملل متحد و آژانس‌های تخصصی آن می‌توانند نقش مهمی در تبادل تجربیات موفق کشورها در اجرای طرح‌های توانبخشی اقتصادی و اجتماعی پس از کووید و همچنین در بسیج منابع مالی بین‌المللی برای دستیابی به اهداف مطلوب ملی ایفا کنند. دوره پس از کووید”.

دیدگاهتان را بنویسید