معاون نیروی دریایی ارتش: امروز شاهد نشانه هایی از افول آمریکا هستیم


به گزارش خبرگزاری قمفارس، سرلشکر حمزه علی کاویانی ظهر امروز در نشست خبری پنجمین اجلاسیه که در اتاق امام علی(ع) دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد از 565 شهید استان قم تقدیر کرد. ردپای هزاران شهید گفت: اینجا گذرگاه خط مقدم است، همه رزمندگان و شهدایی که در شهادت بزرگ جبهه جنوب شرکت کردند از قم گذشتند، بنابراین قم قداست خاصی برای این کشور دارد.

وی هفته دفاع مقدس را یادآور ایثار، مقاومت و رشادت های مردم عزیز ایران اسلامی می داند و با گرامیداشت ایثار جان خود در راه عزت ایران اسلامی و نگذاشتن خاک ایران به خاک ایران بیفتد. وی افزود: امروز ایران اسلامی مدیون خون شهدای خود است.

جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش در ادامه درباره تعداد شهدای استان قم گفت: این استان 6 هزار و 90 شهید سرافراز تقدیم اسلام و انقلاب کرده است که از این تعداد 565 شهید از خانواده های ارتش مقتدر جمهوری اسلامی هستند. ایران و در نهایت 6 شهید عزیز ارتشی. متعلق به نیروی دریایی راهبردی جمهوری اسلامی ایران است.

امیر دریادار کاویانی به تشریح ماموریت سازمانی نیروی دریایی ارتش در فضای وسیع و بین المللی پرداخت و با تاکید بر اینکه بسیاری از اقدامات انجام شده تلاش خاموش نیروی دریایی ارتش محسوب می شود، خاطرنشان کرد: در سال های اخیر در زمینه مستندسازی و تفسیر عملیات نیروی دریایی ارتش، ما در این زمینه اقدام کرده ایم. فعالیت داشته اند؛ اما با توجه به حجم کار از تمامی کسانی که تمایل و تخصص در این زمینه دارند دعوت به همکاری می کنیم.

وی همچنین با اشاره به آب های سرزمینی مناطق ساحلی به عنوان آب های موجود در حوزه حاکمیت جمهوری اسلامی، از اقتدار نیروی دریایی ارتش گفت و تاکید کرد: امروز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حال انجام ماموریت هایی در منطقه فارس است. خلیج فارس و اقتدار شمالی و با هرگونه دخالت قاطعانه برخورد خواهد شد.

جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش افزود: امروز در منطقه ما نه خبری از ناو هواپیمابر آمریکایی است و نه هیچ نشانی از ناوهای هلیکوپتربر و ناوهای تأثیرگذار آمریکا که نشان از اقتدار جمهوری اسلامی و جمهوری اسلامی ایران دارد. قدرت دریایی قوی.

وی در ادامه با بیان خاطره ای از کمبود ادوات و ادوات جنگی در دوران دفاع مقدس، گفت: این را دست اول به عنوان رزمنده و باسکی دیدم، سپس و در عملیات کربلای 5 با دست خالی فقط کلاشینکف را دیدم. تفنگ، آرپی جی ما با یک گلوله مقابل دشمنی ایستاده ایم که یک کامیون توپ و تانک را تخلیه می کند، امروز به برکت انقلاب و خون پاک شهدا، انواع ابزار، تجهیزات، موشک، کشتی و … زیرزمینیدر یک کلام از خرید سیم خاردار گرفته تا تولید موشک با بردهای مختلف می توانیم در داخل کشور دسترسی داشته باشیم و تولید کنیم.

جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران را «نیروی دریایی انقلاب» و با مقایسه نیروی دریایی قبل و بعد از انقلاب، افزود: در اوایل انقلاب 1600 مستشار داشتیم که فقط در بندر بندر بود. نيروي دريايي بندر، وقتي قرار شد نيروهاي قديمي از ايران بروند، گفتند: ما رفتيم، اما برمي گرديم؛ چون اين تجهيزات غربي است، نمي تواني از اين تجهيزات استفاده كني؛ اما كمتر از دو سال بعد. در دفاع مقدس، حماسه آفرینی های جوانان خود را در ارتش و نیروی دریایی دیدیم.

وی گفت: امروز جمهوری اسلامی به برکت انقلاب اسلامی و خون شهدای آن مجموعه ای از ناوها، ناوشکن ها و زیردریایی ها را در اختیار دارد و به طور خلاصه فناوری ساخت زیردریایی کامل و پیشرفته است.اکثر دانشمندان، جوانان و صنعت گران ایران اسلامی به تجهیزات دفاعی و تهاجمی دسترسی دارند.

کاویانی به ترسو و زبان غرب در مواجهه با ایران اسلامی اشاره کرد و گفت: امروز آمریکایی ها منطقه را ترک می کنند همانطور که انگلیسی ها، پرتغالی ها، هلندی ها، اسپانیایی ها در حال افول هستند، ما شاهد افول هستیم. امضای ایالات متحده

وی حضور مقتدرانه ایران اسلامی در تمامی مبادی ورودی و خروجی در اسرائیل را دائمی دانست و گفت: حضور مستمر ناوشکن های دریایی در دریای سرخ برای انجام ماموریت ها و رصد اطلاعاتی در این مناطق نشانه عزت و عزت است. اقتدار جمهوری اسلامی ایران که زوال آمریکاست.

جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به برگزاری یادواره های شهدای ارتش جمهوری اسلامی ایران در سال جاری گفت: تا کنون یادواره شهدای نیروی هوایی، ارتش، نیروی دفاع ملی و فرماندهی ارتش برگزار شده است. برگزار شده اند. این مراسم آخرین یادبودی است که توسط نیروی دریایی ارتش برگزار می شود و بر اساس راهبرد ارتش برنامه های متنوعی برگزار می شود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور و زیارت ساحت مقدس قم، گچ بری و مسح قبر شهدا، مصاحبه زنده تلویزیونی از آنتن سیمای استان قم، تشییع پیکر سرباز گمنام تولید شد. مستندهای مختلف در حوزه دفاع مقدس، شهدای استان رونمایی از کتاب، شناسایی و بررسی مسائل خانواده شهدا و بزرگواران نظامی استان قم، دیدار با خانواده های معظم شهدا و ایثارگران حضور و تسلیت فرمانده و جانشین برنامه مطالعاتی حرم با حضور دانشجویان جدیدالورود خوش آمدی دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س)، بازدید از نمایشگاه دینی و جهانی مسجد مقدس جمکران و مراسم اختتامیه یادواره از برنامه های اعلام شده توسط جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش است.

پایان پیام/78034
صفحه اول این مقاله را توصیه کنید

دیدگاهتان را بنویسید