معرفی دستگاه های کم کارکرد در اجرای طرح کاداستر / لزوم حفاظت از گونه های گیاهی در حال انقراض


به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، کرمانشاه در جمع خبرنگاران شهرام کرمی دادستان کل کشور با تاکید بر اهمیت اجرای طرح کاداستر اظهار داشت: نتیجه اجرای کامل این طرح شناسایی اراضی کشور و گامی مهم برای جلوگیری از زمین خواری خواهد بود. و مبارزه کردن در برابر زمین خواران

وی با تاکید بر اینکه همه دستگاه های دولتی باید برای اجرای این طرح همکاری لازم را داشته باشند، ادامه داد: از سازمان ثبت اسناد و املاک استان به عنوان متولی اجرای این طرح می خواهیم اطلاعات تمامی دستگاه های مرتبط با اجرای این طرح را ارائه کند. از این طرح آنها مجبور نبودند خود را در دادسرا معرفی کنند و مهم ترین مشکلات و موانع اجرای طرح را شناسایی و به ما ارائه دهند.

دادستان کرمانشاه همچنین به کشت بی رویه برخی گونه های گیاهی در حال انقراض در استان اشاره کرد و گفت: از سال های اخیر برداشت بی رویه باعث کاهش تراکم برخی گونه های با ارزش گیاهی در استان و حتی خطر انقراض شده است. بنابراین احساس کردند که این گونه‌ها باید توجه ویژه‌ای به رویشگاه‌های در معرض خطر و طرح‌های مرتع‌داری به مدیرکل منابع طبیعی استان داشته باشند و بر موضوع گیاهان دارویی توسط متخصصان این حوزه تاکید کنند.

کرمی افزود: باید در زمینه کشت گیاهان دارویی شرایط برای ایجاد اشتغال، تولید و صادرات بیشتر فراهم شود.توسعه اقتصادی.تامین بخش های کشاورزی. در دستور کار قرار گیرد.

وی همچنین به شیوع آفات و برخی بیماری ها در برخی از جنگل های استان اشاره کرد و گفت: آفات و بیماری های موجود در جنگل ها با تغییر اقلیم تشدید می شود و بخش هایی از جنگل های استان در معرض آسیب پذیری های جبران ناپذیری قرار دارند، بنابراین اداره کل منابع طبیعی استان باید مبارزه با آفات و بیماری های جنگلی به ویژه در مناطق آسیب پذیر را در دستور کار قرار دهد و در این راستا سازمان مدیریت و برنامه ریزی اعتبارات لازم را تخصیص دهد.

دادستان کرمانشاه همچنین به کاهش شدید بارندگی طی یکی دو سال گذشته اشاره کرد و گفت: با توجه به کاهش چشمگیر بارندگی در سال گذشته و بهار امسال و احتمال ادامه این روند در ماه های آینده که می تواند منجر به کاهش بارندگی شود. مشکلات زیادی برای مردم وجود دارد.» با بحرانی که در نهایت به یک بحران جدی تبدیل شده است، دستگاه های ذیربط باید در ماه های آتی رسیدگی به محصولات آبی را در دستور کار قرار دهند.
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید