معلمان باید به نیازها و سوالات دانش آموزان پاسخ دهند – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزبه گزارش خبرنگار مهر ، آیت الله لطف الله دژکام روز پنجشنبه در دیدار سرپرست وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: اگر در فعالیت های اجتماعی کشور ایمان و تقوا وجود داشته باشد، همه مشکلاتی که در جامعه به وجود می آید برطرف می شود. بنابراین باید همه مدیران کشور افرادی با تقوا و ایمان راسخ باشند.

وی افزود: واقعیت این است که مدیرانی که در دستگاه های اجرایی کشور فعالیت می کنند، اگر ایمان و تقوای آنها مشکل دارد، نباید منتظر حل مشکلات کشور باشیم. مثلا مدرسه غیرانتفاعی شیراز. بیش از سه هزار طلبه دارد که یک نفر آن را مدیریت می کند و اگر آن فرد مشکل ایمان و تقوا داشته باشد، بحث تحصیل منتقل نمی شود.

امام جمعه شیراز خاطرنشان کرد: در عرصه مدیریت باید به نیروهای دارای تقوا و ایمان راسخ تکیه کرد و شرایط مدیریت آنها فراهم شده است زیرا شرایط حاکم بر آموزش و پرورش در استان و کشور می تواند باشد. به سمت تعالی رانده شد. .

وی تاکید کرد: هر فردی که به عنوان معلم وارد کلاس می شود باید با اصول اولیه مورد تاکید اسلام آشنایی کامل داشته باشد تا بتواند به سوالات دانش آموزان پاسخ دهد و برنامه ریزی کند. سلام خنثی کردن دشمن برای آسیب رساندن به نسل آینده کشور.

امام جمعه شیراز تصریح کرد: معلمی کار انبیا است و در جامعه از افتخار ویژه ای برخوردار است، از این رو باید معلمان در تمامی مقاطع تحصیلی مورد احترام قرار گیرند و زمینه های ارتقای جایگاه اجتماعی معلمان در جوامع اسلامی فراهم شود. .

دیدگاهتان را بنویسید