مقام آمریکایی: تماس بایدن و پوتین بسیار حرفه ای و معنادار بوداین مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، روز شنبه به خبرنگاران گفت که روسای جمهور ایالات متحده و روسیه توافق کردند که تیم های آنها در روزهای آینده به تعامل ادامه دهند و اظهار داشت که روسیه ممکن است در مورد اقدام نظامی خود تصمیم بگیرد. این یک توانایی قدرتمند است.

بر اساس گزارش رسانه های آمریکایی، این مقام آمریکایی اعلام کرد که ما همچنان متعهد به کاهش تنش ها از طریق دیپلماسی هستیم. اما با گام های آشکاری که روسیه برمی دارد، چشم انداز این اقدامات را نیز می بینیم. خطر آنقدر زیاد است که ما باید هر فرصتی را به روسیه بدهیم تا از این اقدام فاجعه بار جلوگیری کند. پس مثل همیشه دو مسیر را انتخاب می کنیم.

این مقام آمریکایی خاطرنشان کرد که آقای بایدن ایده آمریکا مبنی بر برداشتن گام‌هایی برای تقویت امنیت اروپا و رفع برخی از نگرانی‌های امنیتی روسیه را تکرار کرد، اما مشخص نیست که آیا روسیه به این کار علاقه دارد و از طریق دیپلماسی به اهداف خود دست می‌یابد یا خیر.

این مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به این سوال که آیا روسیه تصمیم به حمله گرفته است، گفت: “ما نمی دانیم پوتین چگونه تصمیم می گیرد، اما بر اساس آنچه روسیه علنا ​​اعلام کرده است قضاوت نمی کنیم. حضور نظامی روسیه به مرز اوکراین نزدیک است و نشان می دهد. هیچ نشانه ای از کاهش قابل توجه تنش ها وجود ندارد.

این مقام آمریکایی تاکید کرد که اگر روسیه به تشدید تجاوزات خود ادامه دهد، واشنگتن به حمایت خود از اوکراین ادامه خواهد داد و حتی افزایش خواهد داد.

به گزارش ایرنا، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا روز شنبه به وقت محلی در تماس تلفنی یک ساعته با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، همچنان وی را در صورت حمله احتمالی به اوکراین تهدید کرد و اعلام کرد آمریکا برای همه سناریوها و احتمالات آماده است. . مقابل مسکو

کاخ سفید روز شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که بایدن و پوتین با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور آمریکا دیداری یک ساعته داشته‌اند تا درباره افزایش حضور نظامی روسیه در اوکراین گفتگو کنند.

در بیانیه کاخ سفید آمده است که بایدن به صراحت گفته است که اگر روسیه به حمله به اوکراین ادامه دهد، ایالات متحده به همراه متحدان و شرکای خود قاطعانه پاسخ خواهند داد و هزینه های سنگین و به سرعت به روسیه تحمیل خواهند کرد.

رئیس جمهور آمریکا در بخشی دیگر از بیانیه کاخ سفید بار دیگر تاکید کرد که ادامه تهاجم روسیه به اوکراین موجب رنج گسترده انسانی و تنزل جایگاه روسیه در جهان خواهد شد.

کاخ سفید گفت بایدن علناً به پوتین گفته است که در حالی که ایالات متحده آماده است تا در دیپلماسی با هماهنگی کامل با متحدان و شرکا شرکت کند، اما برای احتمالات، موقعیت‌ها و احتمالات دیگر نیز آماده است.

تماس تلفنی بایدن با پوتین در ساعت 11:04 صبح روز شنبه به وقت محلی آغاز شد و در ساعت 12:06 بعد از ظهر پایان یافت.

بایدن آخرین بار در اواخر دسامبر 2021 با پوتین تلفنی صحبت کرد. روسای جمهور ایالات متحده و روسیه نیز در 7 دسامبر 2021 به طور مجازی با یکدیگر دیدار کردند تا درباره موضوعات مختلف از جمله ایران و به ویژه اوکراین گفتگو کنند.

غرب، به ویژه ایالات متحده، ادعاهای خود را در مورد حمله احتمالی روسیه به اوکراین افزایش داده است. مسکو طرح حمله به اوکراین را رد کرد

دیدگاهتان را بنویسید