مقام ارشد انصارالله: ائتلاف متجاوز خدمت به دشمن صهیونیستی را آغاز کرده است.به گزارش ایرنا، المحباشی در گفت و گو با شبکه المسیره یمن گفت: آمریکا و صهیونیست ها امروز پشت سر عربستان و امارات ایستاده اند اما این حمایت آشکار به یاری خداوند پیروزی مردم یمن را تسریع می کند.

وی گفت: نه آمریکا و نه رژیم صهیونیستی نمی توانند از امارات دفاع کنند زیرا نتوانستند از عربستان دفاع کنند.

المحباشی تصریح کرد: رژیم صهیونیستی در مقاومت در برابر موشک های مقاومت نیز شکست خورده است.

وی از امارات خواست خود را نجات دهد زیرا تشدید تنش ها به نفع اقتصادی و امنیتی این کشور نیست.

ارتش یمن روز دوشنبه 17 ژانویه در عملیاتی موسوم به طوفان یمن با استفاده از 5 فروند موشک بالستیک و موشک کروز و تعداد زیادی پهپاد فرودگاه های دبی و ابوظبی و همچنین پالایشگاه نفت المصفا در ابوظبی و … را سرنگون کرد. تعدادی از مکان ها و تاسیسات مهم و حساس دیگر در امارات متحده عربی.

سرتیپ یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن روز سه شنبه گفت: موشک های مورد استفاده در عملیات طوفان یمن، موشک های بالدار قدس-2 بودند که با چهار موشک مشابه به سمت پالایشگاه نفت و فرودگاه المصفا به سمت ابوظبی شلیک شدند.

وی افزود: موشک بالستیک ذوالفقار فرودگاه دبی را نیز هدف قرار داد.

به گفته ساری، ارتش و جنگنده های یمن علاوه بر اهداف فوق، تعدادی از اهداف مهم و مهم امارات را نیز با استفاده از پهپاد صمد 3 هدف قرار دادند.

امارات اخیرا حملات خود به یمن را تشدید کرده و نیروهای تحت امر خود موسوم به گردان های العمالقا (غول) متشکل از گروه های سلفی، تکفیری و داعش را برای حمله به استان شبوه اعزام کرده است.

به گزارش رسانه های یمنی، امارات همچنین با انتقال تسلیحات و تجهیزات نظامی از طریق آب های سرزمینی یمن به شبه نظامیان وابسته به خود، تجاوزات خود را افزایش داده است.

عربستان سعودی در 26 آوریل 1994 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا حملات گسترده ای را علیه یمن، فقیرترین کشور عربی و رئیس جمهور فراری عبدالمنصور هادی آغاز کرد. ، به بهانه بازگرداندن آوارگان به قدرت برای تحقق اهداف و جاه طلبی های سیاسی خود.

آژانس‌های سازمان ملل، از جمله سازمان بهداشت جهانی و یونیسف، بارها هشدار داده‌اند که مردم یمن همچنان با قحطی و فاجعه انسانی بی‌سابقه در قرن گذشته مواجه هستند.

دیدگاهتان را بنویسید