مقام ازبک: مساله استقرار پایگاه‌‌های نظامی آمریکا در ازبکستان در دستور کار قرار ندارد

دفاتر منطقه ای / آسیای مرکزی و روسیه

http://fna.ir/4aypj ۰ مقام ازبک: مساله استقرار پایگاه‌‌های نظامی آمریکا در ازبکستان در دستور کار قرار ندارد

وزیرز امور خارجه ازبکستان گفت: مساله استقرار احتمالی نیروهای مسلح آمریکا در ازبکستان برای مبارزه با تروریسم در دستور کار قرار ندارد.

مقام ازبک: مساله استقرار پایگاه‌‌های نظامی آمریکا در ازبکستان در دستور کار قرار ندارد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، «عبدالعزیز کامل‌اف» وزیر امور خارجه ازبکستان در نشست شورای وزرای امور خارجه کشورهای جامعه همسود در شهر «مینسک» گفت: مساله استقرار احتمالی نیروهای مسلح آمریکا در ازبکستان برای مبارزه با تروریسم در دستور کار قرار ندارد و بررسی نمی‌شود.

پیشتر نشریه «پولیتیکو» آمریکا با استناد به منابع در کنگره آمریکا اعلام کرد که نمایندگان پنتاگون این ماه احتمال استقرار نیروهای ضد تروریستی آمریکا را در ازبکستان بررسی می‌کنند.

بر اساس گزارش این نشریه، موضوع اصلی دستور کار استقرار نیروهای ضدتروریستی در ازبکستان امکان «رصد بهتر» و ضربه زدن به اهداف گروههای تروریستی توسط نظامیان آمریکایی در افغانستان را فراهم می‌کند.

وزارت دفاع ازبکستان نیز در این زمینه به روزنامه «گازیتا.اوز» اعلام کرد که این سازمان از پنتاگون در مورد سفر به تاشکند درخواست رسمی دریافت نکرده است.

ماه می روزنامه «وال استریت ژورنال» اعلام کرد که آمریکا خواستار استفاده احتمالی از پایگاه‌های نظامی آسیای مرکزی و خاورمیانه است، ازبکستان و تاجیکستان به عنوان بهترین گزینه ها تلقی شده است.

طبق دکترین دفاعی ازبکستان مصوب ماه ژانویه سال 2018 میلادی استقرار پایگاه های نظامی خارجی در این کشور غیرمجاز است.

انتهای پیام/.

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید افغانستان عبدالعزیز کامل‌اف استقرار پایگاه‌ های نظامی آمریکا تروریستی همسود این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده است

اخبار مرتبط

  • رایزنی آمریکا با همسایگان افغانستان

  • آمریکا و حضور در پایگاه‌های نظامی روسیه

source

دیدگاهتان را بنویسید