مقاومت فلسطین 700 موشک به اسرائیل شلیک کرد + فیلم / نتانیاهو: جنگ تمام نشده است – تابناک


پرتو بین المللی: درگیری بین گروه های مقاومت و نیروهای صهیونیست با وجود اینکه برخی منابع در مصر می گویند توافقی برای پایان دادن به موج جدید درگیری در نوار غزه حاصل شده است همچنان ادامه دارد.

به گزارش العربی الجدید، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کنفرانس خبری مشترک با یوآو گالانته، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی مدعی شد که اکثر موشک های پرتاب شده از نوار غزه توسط سامانه دفاعی اسرائیل رهگیری شده است و از موشک های جدید تمجید کرد. سیستم دفاعی

گرانت در این نشست تهدید کرد که 400 موشک از غزه شلیک شد که برخی از آنها توسط سامانه گنبد آهنین رهگیری شد: نبرد تمام نشده است، ما برای هر شرایطی آماده ایم.

گرانت همچنین با همتایان آمریکایی خود گفت و گو کرد و بر ادامه حملات رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

منابع نزدیک به گروه های فلسطینی نیز از شلیک حداقل 700 موشک و راکت به سمت سرزمین های اشغالی خبر دادند.

شهرک های صهیونیست نشین اطراف نوار غزه نیز آژیرهای حمله را فعال کرده اند.

مقاومت فلسطین 700 موشک به سمت اسرائیل شلیک کرد

پس از انتشار گزارش هایی مبنی بر اینکه میانجیگری مصر موفق به برقراری آتش بس فوری میان گروه های فلسطینی در غزه و اسرائیل شده است، دو طرف چهارشنبه شب به گلوله باران یکدیگر ادامه دادند.

شبکه المیادین به نقل از رسانه های صهیونیستی از شلیک بیش از 70 موشک به سرزمین های اشغالی خبر داد.

رسانه های صهیونیستی اعلام کردند رژیم صهیونیستی از شدت حملات موشکی مقاومت غافلگیر شده است. به دلیل این حملات، زنگ های خطر در اشکلون، سدروت، بیر شوا و ریشون لی زیون در نزدیکی تل آویو به صدا درآمد.

موشک های مقاومت فلسطین اشغالی را از شهرک های اطراف غزه تا تل آویو هدف قرار می دهد.

یدیعوت آحارانوت از اصابت یکی از راکت های مقاومت به ساختمانی در شهرک صهیونیستی نتیفوت خبر داد.

خبرگزاری ماهواره روسیه به نقل از ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که شهرک نشینان صهیونیست در تل آویو در حالی که در برابر حملات موشکی مقاومت می کردند مجبور شدند به پناهگاه ها بروند.

همزمان با حملات موشکی مقاومت، پروازهای فرودگاه بن گوریون مختل شد.

ارتش رژیم همچنین اعلام کرد که دستور وضعیت فوق العاده تا جمعه آینده به قوت خود باقی است.

مقاومت تاکید کرده است که اگر دشمنان صهیونیست شرایط مقاومت را نداشته باشند، حملات خود را گسترش خواهند داد.

مرکز اطلاع رسانی فلسطین از حمله جنگنده های رژیم صهیونیستی به محل سکونت یکی از فرماندهان گروه جهاد اسلامی نیروی قدس در شهر بیت لاهیه در شمال نوار غزه خبر داد.

از سوی دیگر یک رسانه عبری از بمباران خانه یکی از سخنگویان حماس خبر داد.

برخی منابع به نقل از جهاد اسلامی فلسطین وجود هرگونه توافق آتش بس را رد می کنند و نتانیاهو نیز گفته است که در حال حاضر نمی توان درباره آتش بس صحبت کرد.

یک منبع مصری در گفت‌وگو با العربی الجدید گفت: از ظهر امروز، ظاهراً پس از پرتاب موشک‌های مقاومت به سرزمین‌های اشغالی و شهرک‌های یهودی‌نشین اطراف نوار غزه که منجر به آتش‌بس شد، از ظهر امروز در قاهره درخواست‌های شدیدی صورت گرفته است. رسیده است. قبل از نیمه شب ساخته خواهد شد.

این منبع گفت که جنبش جهادی با هماهنگی مقامات قطری درگیر در میانجیگری، همچنین تاکید کرد که اگر دولت اشغالگر بر آتش بس پافشاری کند، به توافق پایبند خواهد بود.

شبکه 12 رژیم صهیونیستی نیز از موافقت اسرائیل با آتش بس با مقاومت فلسطین خبر داد.

اما آویخای آدرایی، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی گروه فلسطینی در غزه به رسانه های عربی گفت: «بالگردها به چهار تأسیسات نظامی جهاد اسلامی در این منطقه حمله کردند.» آنها تأسیسات نظامی مورد استفاده نیروی دریایی اسرائیل را هدف قرار دادند.

جنگنده های رژیم صهیونیستی همچنین خانه ای در بیت حانون در شمال غزه را بمباران کردند و مقاومت شهرک های عسقلان و استیلوت را نیز زیر آتش موشک گرفت.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین به دشمنان خود هشدار داده است که با بمباران گسترده تل آویو و اعماق رژیم صهیونیستی به سیاست بمباران میهن پاسخ خواهد داد.

محمد ایندی از رهبران جنبش جهاد اسلامی گفت: پاسخ به دشمن صهیونیستی پس از توافق ملی در اتاق مشترک مقاومت فلسطین بود. تصمیم ما برای پاسخگویی به حمله دشمن مانند تصمیم برادرانمان در گردان قسام و سایر گروه های مقاومت است. گروه قدس همچنین اعلام کرد که مقاومت فلسطین به شلیک موشک به سمت شهرک های صهیونیست نشین ادامه می دهد.

در همین حال، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، گفت که نمی‌توان درباره آتش‌بس صحبت کرد و در عین حال تهدید به حملات گسترده‌تر کرد.

وزارت بهداشت نوار غزه اعلام کرد که تعداد شهدای بمباران غزه توسط رژیم صهیونیستی به 21 نفر و 64 زخمی رسیده است. این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد: در پی تداوم تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه از بامداد روز سه‌شنبه، آمار تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه 21 شهید و 64 زخمی است.

جهاد اسلامی فلسطین تایید کرد که ارتش اسرائیل تشدید تنش در نوار غزه را تحریک کرده و باید عواقب آن را متحمل شود. طارق سلمی، سخنگوی جهاد اسلامی به اسپوتنیک گفت: “پاسخ مقاومت فلسطین به ترور سه رهبر خود این پیام را به اشغالگر می دهد که می تواند جنگی را آغاز کند، اما نه به شکلی که می خواهد. راهی برای پایان دادن به آن.”

سلمی افزود: مقاومت صحبت کرده است و نیروهای اشغالگر باید تاوان تجاوز دیروز را که ترور سران مقاومت بود بپردازند و این همان چیزی است که مقاومت امروز با پاسخ یکپارچه خود به آن دست یافته است.

اورد در خصوص وساطت و کنترل اوضاع گفت: هنوز اظهارنظری نشده است، مقاومت فقط در محل است، اشغالگر آغازگر تهاجم است و باید عواقب آن را متحمل شود، اشغالگر نمی تواند وضعیت خود را تحمیل کند. “

رژیم صهیونیستی روز سه‌شنبه عملیات نظامی موسوم به «تیر دفاعی» را علیه پایگاه‌های جهاد اسلامی در نوار غزه آغاز کرد که در نتیجه آن سه فرمانده جهادی در بخش شمالی و تعدادی از اعضای خانواده‌شان به شهادت رسیدند. .

دیدگاهتان را بنویسید