ممنوعیت ارائه خدمات به اصنافی که واکسن کرونا نزده‌اند

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، بنابر آخرین آمار از سوی وزارت بهداشت و درمان، مجموع بیماران مبتلای به ویروس کووید19 تا ظهر امروز به 5 میلیون و 784 هزار و 815 نفر رسیده است که از این تعداد، 5 میلیون و 324 هزار و 108 نفر بهبود یافته‌اند.

همچنین با فوت 199 بیمار مبتلای به کرونا، مجموع فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا به 124 هزار و 75 نفر رسیده، قابل ذکر است که هم‌اکنون تعداد 4 هزار و 769 نفر در بخش‌های مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی کشور بستری هستند.

در استان چهارمحال و بختیاری طبق آخرین آمار اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، در روز گذشته تا ظهر امروز 496 بیمار با علایم بالینی مشکوک به ویروس کرونا به مراکز درمانی استان چهارمحال و بختیاری مراجعه داشتند که از این تعداد 118 نفر بستری شدند.

با بستری شدن 118 نفر در روز گذشته، مجموع بستری‌های در مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان به 282 مورد رسیده است که از این تعداد 217 نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ آزمایش جهت ابتلا یا عدم ابتلا به این بیماری هستند.

همچنین طبق آمار کرونا در استان تا ظهر امروز تعداد موارد بستری مثبت جدید 29 نفر و تعداد موارد مثبت سرپایی در روز گذشته تا ظهر امروز 128 نفر اعلام شده است.

گفتنی است در 24 ساعت گذشته 2 مورد فوتی ناشی از ابتلای به ویروس کرونا در استان به ثبت رسیده که مجموع جان‌باختگان ناشی از این ویروس را به یک هزار و 621 نفر رسانده است.

همچنین هم‌اکنون 36 بیمار با حال وخیم و نسبتاً بد در icu مراکز درمانی استان چهارمحال و بختیاری تحت مراقبت‌های ویژه تحت مراقبت و درمان بستری هستند.

به گزارش تسنیم از ابتدای همه‌گیری ویروس کرونا در استان تاکنون، 229 هزار و 493 مورد تست و نمونه کرونا گرفته شده است که مجموع مبتلایان به این ویروس در استان به 81 هزار و 243 مورد رسیده است.

بر اساس آخرین رنگ‌بندی شهرستان‌های کشور، نیمی از استان چهارمحال و بختیاری در وضعیت زرد کرونایی و نیمی دیگر در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند.

اصناف استان که واکسن نزدند از آبان‌ماه از ارائه خدمات منع می‌شوند

سید راشد جزایری، رئیس مرکز بهداشت استان چهارمحال و بختیاری، با اشاره به روند پرشتاب واکسیناسیون در استان، اظهار داشت: از روز نخست آبان‌ماه سال جاری، اصنافی که واکسن کرونا تزریق نکرده باشند، از ارائه خدمات در استان منع می‌شوند.

وی با بیان اینکه در تمام کشور استان‌ها از قله پیک پنجم کرونا گذر کردند، بیان کرد: اخیرا در 7 استان، شیوع کرونا روند افزایشی پیدا کرده و افزایش مبتلایان رخ داده است.

رئیس مرکز بهداشت استان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه این استان در روند افزایشی قرار ندارد، ادامه داد: کاسته شدن از روند شیب نزولی زنگ خطر به حساب می‌آید.

زنگ خطر آغاز موج ششم کرونا در استان فارس /روند افزایشی آمار مراجعه به مراکز 16 ساعته50 درصد مردم استان زنجان هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کردندبستری‌های کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان از مرز 300 بیمار عبور کرد

جزایری با اشاره به وجود 5 نوع واکسن در استان، خاطرنشان کرد: در کل کشور میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی با کاهش روبرو بوده است و این میزان به 46 درصد رسیده است.

انتهای پیام/7540/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید