منطقه جدید در نزدیکی مأرب به کنترل ارتش یمن درآمد

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از العالم، منابع یمنی از پیشروی‌های جدید ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در نزدیکی شهر راهبردی مأرب خبر دادند.

این منابع بیان کردند: نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بر «العبدیه» در جنوب شهر مأرب مسلط شده‌اند.

منابع مذکور تاکید کردند: نیروهای وابسته به دولت دست نشانده سعودی در یمن خود را به نیروهای صنعا تسلیم کردند و این پس از مهلت داده شده به این نیروها در «العبدیه» رخ داد.

هشدار درباره کشتار غیرنظامیان در مأرب از سوی ائتلاف سعودی

سرلشکر «علی الموشکی» جانشین ستاد نیروهای مسلح یمن درباره کشتار غیرنظامیان در مأرب به دست نیروهای ائتلاف تحت سرکردگی سعودی هشدار داد.

وی در اظهاراتی گفت: ائتلاف سعودی به دنبال به راه انداختن کشتار علیه غیرنظامیان در مأرب با هدف جلب حمایت جامعه جهانی و ممانعت از روند آزادسازی آن است.

الموشکی تاکید کرد: ائتلاف سعودی زیرساخت سالم در یمن باقی نگذاشته است. رژیم سعودی بدون چراغ سبز آمریکا قادر به توقف جنگ نیست و این رژیم مجری آمریکاست.

وی افزود: اندوه بار است که در پنجاه و هشتمین سالروز انقلاب اکتبر، پرچم‌های عربستان و امارات به عنوان ادوات انگلیس را شاهد هستیم.

تشدید حملات هوایی ائتلاف سعودی به مأرب

جنگنده‌های سعودی بر دامنه حملات هوایی خود به مأرب افزوده‌اند به طوری که طی ساعات گذشته بیش از هفتاد بار مأرب را بمباران کرده‌اند.

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید