من با کسی برای استعفا از ریاست مجلس مذاکره نکرده ام – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، محمد الحلبوسی رئیس پارلمان عراق با اعلام استعفای خود از ریاست خود گفت که در این زمینه با هیچ یک از متحدان خود مشورت نکرده است.

وی با بیان اینکه به نمایندگان مجلس این حق را می دهم که درباره رئیس آینده مجلس اظهار نظر کنند، افزود: پارلمان عراق باید به شرایط عادی بازگردد.

رئیس پارلمان عراق تصریح کرد: برگزاری انتخابات زودهنگام یک شمشیر دولبه است و باید تمام تلاش ها در جهت دستیابی به مصالحه باشد.

الحلبوسی با بیان اینکه قبل از اجرای انتخابات زودهنگام باید درباره قانون انتخابات، دولت آینده و سازوکار گروه اصلی پارلمان به توافق برسد، افزود: تصمیم برای استعفا از ریاست مجلس شورای اسلامی است. مدتهاست که مجلس در ذهن من ساخته شده است و این استعفا ربطی به ائتلاف سه جانبه ندارد و نمی خواهم خودم و اراده ام را به کسی تحمیل کنم.

لازم به ذکر است که دفتر پارلمان عراق روز دوشنبه در بیانیه خود اعلام کرد که استعفای الحلبوس در جلسه روز چهارشنبه پارلمان به رای گذاشته و نایب رئیس اول نیز برای پارلمان انتخاب خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید