مهلت یک ساله محمود عباس به رژیم صهیونیستی برای خروج از مرزهای 1967 فلسطین

بین الملل / غرب آسیا

http://fna.ir/46h3b ۰ مهلت یک ساله محمود عباس به رژیم صهیونیستی برای خروج از مرزهای 1967 فلسطین

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در نشست مجمع عمومی سازمان ملل گفت که اسرائیل یک سال فرصت دارد از مرزهای 1967 فلسطین عقب نشینی کند.

مهلت یک ساله محمود عباس به رژیم صهیونیستی برای خروج از مرزهای 1967 فلسطین

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در هفتاد و ششمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل تاکید کرد اسرائیل یک سال برای خروج از مرزهای 1967 فرصت دارد.

به گزارش روسیا الیوم، عباس با اشاره به تلاش رژیم صهیونیستی برای بیرون راندن شهروندان فلسطینی از خانه‌های خود در محله‌های الشیخ جراح قدس و سلوان گفت: اسرائیل یک سال فرصت دارد تا از سرزمین های اشغالی عقب نشینی کند و در غیر این صورت چرا اسرائیل را در شرایط اشغالگری‌های آن در مرزهای 1967 به رسمیت بشناسیم.

رئیس تشکیلات خودگردان گفت: من و خانواده من و خیلی‌ها مثل ما سند مالکیت زمین‌هایی را دارند که مردم ما ۷۳ سال پیش از آنجا بیرون رانده شدند و این در سوابق سازمان ملل ثبت شده است.

وی تاکید کرد: جرایم رژیم اشغالگر مبارزه ملت فلسطین را برای دستیابی به استقلال متوقف نمی‌کند. ملت فلسطین اجازه نمی‌دهد اسرائیل آرمان‌های آنها را بگیرد.

عباس تصریح کرد: سیاست‌های جامعه بین الملل و سازمان ملل شکست خورده است زیرا نتوانستند اسرائیل را به دلیل تخلفاتش مجازات کنند در حالی که اسرائیل مثل یک طرف فراتر از قانون رفتار می‌کند.

رئیس تشکیلات خودگردان گفت: برخی کشورها اذعان ندارند که اسرائیل یک رژیم اشغالگر و تبعیض نژادی است و مفتخرند که سوگند مشترکی با اسرائیل خورده‌اند در حالی که باید گفت آنها از چه ارزش‌هایی صحبت می‌کنند.

عباس گفت: از ما می‌خواهند درباره خط مشی آموزشی خود توضیح بدهیم در حالی که از اسرائیل این را نمی‌خواهند. این سیاست یک بام و دوهوا و مردود است؛ چرا ما باید درباره شیوه حمایت‌هایمان از خانواده‌های شهدا و اسرا توضیح دهیم در حالی که آنها قربانی اشغالگری هستند. ما به حمایت‌های خود ادامه خواهیم داد.

رئیس تشکیلات خودگردان سازمان آزادی بخش را تنها نماینده ملت فلسطین خواند و بار دیگر گفت که انتخابات سراسری را به محض تضمین برگزاری آن در قدس برگزار خواهد کرد و طرف فلسطینی خواستار فشار بر اشغالگری برای تضمین برگزاری انتخابات در قدس است

عباس همچنین گفت که هر کسی را در دنیا که ادعا می‌کند این فلسطینی‌ها هستند که طرحی واقعی و جدی برای دستیابی به سازش را رد می کنند به چالش می‌کشد.

منظور تشکیلات خودگردان از کشور مستقل آتی فلسطین، فلسطین در مرزهای ۱۹۶۷ شامل بخش غربی رود اردن (کرانه باختری)، بخش شرقی شهر قدس (قدس شرقی) و منطقه غزه و به پایتختی قدس شرقی است که هم اکنون رژیم صهیونیستی بخش‌های زیادی از این مناطق را در اشغال خود دارد و به شهرک سازی در کرانه باختری و قدس شرقی ادامه می‌دهد.

جمعیت کرانه باختری حدود دو و نیم میلیون نفر و نوار غزه یک و نیم میلیون نفر است. هفت و نیم میلیون نفر نیز در سزمین‌های اشغالی سال ۱۹۴۸ زندگی می‌کنند که یک و نیم میلیون نفر از آنها، عرب و مشهور به عرب اسرائیلی یا عرب ۴۸ هستند

انتهای پیام/.

محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینیان مرزهای 1967

اخبار مرتبط

  • اردن: راهکار دو دولتی جایگزین ندارد

  • حمایت اردوغان از فلسطین

  • ادعای گوترش درباره تعهد به فلسطین

source

دیدگاهتان را بنویسید