موشک‌های جدید کره شمالی، واشنگتن و توکیو را به فکر بازنگری در جنگ انداخت

بین الملل / شرق آسیا و اقیانوسیه

http://fna.ir/5f9c8 ۰ موشک‌های جدید کره شمالی، واشنگتن و توکیو را به فکر بازنگری در جنگ انداخت

موشک‌های جدید کره شمالی، واشنگتن و توکیو را به فکر بازنگری در جنگ انداخت

موشک‌های جدید کره شمالی، واشنگتن و توکیو را به فکر بازنگری در جنگ انداخت

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در بحبوحه تلاش‌های پیونگ‌یانگ و سئول برای ازسرگیری مذاکرات و بهبود روابط دوجانبه، کشورهای دیگر اما همچنان به اختلافات فی‌مابین دامن می‌زنند.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، انتظار می‌رود که وزیران دفاع آمریکا و کره جنوبی، در صورت وقوع درگیری با کره شمالی که با در نظر گرفتن پیشرفت‌های این کشور در تسلیحات اتمی و موشک‌های ساخته شده در سال‌های اخیر، طرح های جنگی جدیدی را در دستور کار قرار دهند.

«لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا شامگاه چارشنبه برای یک دیدار سه روزه در پایگاه هوایی اوسان به جنوب سئول سفر کرد و در همان روز «وون این چول» رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی، چهل و ششمین نشست کمیته نظامی دوجانبه را با همتای آمریکایی خود، ژنرال «مارک میلی» برگزار خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، یک مقام ارشد نظامی آمریکا در جریان یک گفت‌وگوی مطبوعاتی حین پرواز روز سه شنبه به خبرنگاران گفت: «محیط استراتژیک در چند سال گذشته تغییر کرده است. مناسب و ضروری است که ما یک طرح عملیاتی داشته باشیم که به روز شده باشد».

یکی دیگر از مقامات نظامی آمریکا گفت که اگرچه این بازنگری در پاسخ به هیچ تهدید جدیدی نیست، اما یک طرح عملیاتی جدید باید به «پیشرفت در توانایی‌های کره شمالی، به ویژه در مورد قابلیت حمل کلاهک اتمی توسط موشک‌ها» بپردازد.

در حال تکمیل…

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید موشک‌های جدید کره شمالی واشنگتن و توکیو را به فکر بازنگری در جنگ انداخت موشک‌های جدید کره شمالی واشنگتن و توکیو را به فکر بازنگری در جنگ انداخت موشک‌های جدید کره شمالی واشنگتن و توکیو را به فکر بازنگری در جنگ انداخت این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده استsource

دیدگاهتان را بنویسید