مکرون: قتل در بوچا “احتمالا” جنایت جنگی استماکرون چهارشنبه شب به نقل از فرانس 24 گفت: «به احتمال زیاد این قتل یک جنایت جنگی بوده که در آنجا رخ داده است.
رئیس جمهور فرانسه همچنین انتقاد متیو موراوسکی، نخست وزیر لهستان درباره رابطه او با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه را رد کرد.
مکرون گفت که اظهارات نخست وزیر لهستان “هم بی اساس و هم ظالمانه” است و مدعی شد که نخست وزیر راستگرای لهستان در تلاش است تا رقیب خود، مارین لوپن را در انتخابات ریاست جمهوری تقویت کند.
به گزارش ایرنا، در حالی که مقامات اوکراینی در 3 آوریل (3 آوریل) اعلام کردند که تمامی مناطق پایتخت را از کنترل روسیه آزاد کرده اند، انتشار تصاویر ناراحت کننده از اجساد غیرنظامیان در خیابان های بوکا جهان را تکان داد.
رسانه های غربی با انتشار تصاویری از شهر بوخا در نزدیکی کیف مدعی شدند که نیروهای روسی هنگام خروج از پایتخت اوکراین به سوی غیرنظامیان تیراندازی کردند و کرملین قاطعانه هرگونه دخالت در کشتار غیرنظامیان در بوخا را رد کرد.
در 21 فوریه 2022، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، استقلال جمهوری های خلق دونتسک و لوگانسک از منطقه دونباس را به رسمیت شناخت و از بی تفاوتی غرب به نگرانی های امنیتی مسکو انتقاد کرد.
سه روز بعد، در روز پنجشنبه، 26 مارس، پوتین به اصطلاح «عملیات ویژه» را علیه اوکراین آغاز کرد و روابط متشنج مسکو و کیف را به یک رویارویی نظامی تبدیل کرد. درگیری در اوکراین و واکنش به اقدام روسیه همچنان ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید