میزان واکسیناسیون کرونا در استان گیلان از میانگین کشوری پیشی گرفت

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، ارسلان زارع صبح امروز در جلسه ستاد مدیریت کرونا گیلان با بیان اینکه شهرستان‌های گیلان از رنگ‌بندی کرونایی قرمز و نارنجی خارج شده اظهار داشت: رنگ‌بندی املش و رضوانشهر، آبی و مابقی شهرستان‌ها زرد است.

استاندار گیلان شرایط کنونی را حاصل همراهی مردم، اصناف و تلاش‌های کادر زحمتکش درمان دانست و افزود: عادی‌انگاری نسبت به کرونا سبب تغییر وضعیت رو به بهبود کنونی می‌شود از این رو توجه ویژه به دستورالعمل‌های بهداشتی مورد تأکید است.

زارع با اشاره به شتاب گرفتن روند اجرای واکسیناسیون در گیلان خاطرنشان کرد: استان گیلان در تزریق واکسن نسبت به متوسط کشوری بیش از 10 پیشی گرفته است؛ درصد و واکسیناسیون دانش‌آموزان نیز نسبت به استان‌های دیگر فاصله دو برابری دارد.

معاون دانشگاه علوم پزشکی گیلان‌: در شیب نزولی خیز پنجم ‌کرونا قرار داریم‌200 پایگاه واکسیناسیون کرونا در استان گیلان فعال می‌شودآمار بستری‌شدگان کرونایی در گیلان به 382 نفر کاهش یافت

وی با تأکید بر ضرورت انجام برنامه‌ریزی مدون از سوی آموزش و پرورش برای تسریع در واکسیناسیون دانش‌آموزان افزود: رویکرد رسانه‌ها در آگاهی‌بخشی عمومی مناسب بوده و انتظار می‌رود که تولیدات رسانه‌ای درباره ضرورت واکسیناسیون استمرار یابد.

زارع با اشاره به سپری شدن ماه‌های محرم‌ و صفر و برگزاری جشن‌ها در ماه ربیع‌الاول گفت: هشدارهای بهداشتی مبنی بر پرهیز از شکل‌گیری تجمعات غیرضروری و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در مراسمات ضروری باید مورد توجه جدی باشد.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به تأکید رئیس جمهور مبنی بر حضور منظم کارمندان در ادارت به جز وضعیت قرمز افزود: با توجه به بهبود شرایط و واکسیناسیون، کارکنان باید به شکل کامل و در ساعت مقرر در ادارات حضور داشته باشند.

استاندار گیلان همچنین انجام اقدامات مثبت در زمینه پروژه‌‌های عمرانی، آغاز پروژه‌های جدید درمانی و بهداشتی، پیگیری جدی و مستمر برای بهره‌گیری از این فرصت ارزشمند در جهت بهبود شاخص زیرساخت‌های درمانی گیلان را مورد تأکید قرار داد.

زارع ضمن تبریک به مناسبت هفته نیروی انتظامی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام ناجا، از تلاش‌های تمامی پرسنل، مأموران و فرماندهان نیروی انتظامی در راستای انجام مصوبات ستادهای ملی و استانی مقابله با کرونا تشکر و قدردانی کرد.

به گزارش تسنیم، در این نشست هریک از روسای کارگروه‌های ستاد استانی مقابله با کرونا گزارشی از روند اقدامات حوزه خود ارائه دادند.

انتهای پیام/614/ ز

source article

دیدگاهتان را بنویسید