ناتو: حمله به اوکراین هزینه بسیار بالایی برای روسیه خواهد داشت

بین الملل / آمریکا، اروپا

http://fna.ir/5etwc ۰ ناتو: حمله به اوکراین هزینه بسیار بالایی برای روسیه خواهد داشت

دبیر کل پیمان آتلانتیک شمالی به روسیه هشدار داد که هرگونه حمله به اوکراین هزینه بسیار بالایی برای مسکو به همراه خواهد داشت.

ناتو: حمله به اوکراین هزینه بسیار بالایی برای روسیه خواهد داشت

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دبیر کل پیمان آتلانتیک شمالی روز دوشنبه به روسیه درباره هرگونه اقدام نظامی علیه اوکراین هشدار داده و گفت که این اقدام برای مسکو هزینه خواهد داشت.

وی که در جمع خبرنگاران و پیش از نشست روز سه‌شنبه وزیران خارجه ناتو در لاتویا صحبت می‌کرد، گفت: «هرگونه تهاجم آتی روسیه علیه اوکراین هزینه بالایی خواهد داشت و پیامدهای اقتصادی و سیاسی جدی برای روسیه به همراه دارد».

استولتنبرگ افزود: «ما اوضاع در مرز با اوکراین را با نگرانی زیر نظر داریم. این دومین بار طی سال جاری است که روسیه نیروهای زیاد و غیرمعمولی را در مرز مستقر کرده است».

این در حالی است که «ماریا زاخاروا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز پنجشنبه گفته بود، اوکراین قصد دارد منطقه خودمختار «دونباس» را با زور تصاحب کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه با اشاره به نگران کننده بودن اوضاع در مناطق شرق اوکراین گفت: «افراد خیره‌سر در رژیم کی‌یف ظاهراً احساس مصونیت کامل کرده و به راه‌حل نظامی برای حل بحران داخلی اوکراین تمایل دارند».

پیش از این نیز مسکو به واشنگتن هشدار داده بود که تحویل تسلیحات مرگبار به اوکراین، امید برای رسیدن به صلح در دونباس را کمرنگ می‌کند.

دولت آمریکا به بهانه افزایش فعالیت‌های نظامی روسیه و تقویت قدرت تدافعی و رزمی اوکراین، اعلام کرده که کمک ۶۰ میلیون دلاری به این کشور ارائه می‌دهد. یک مقام ارشد دولت آمریکا به خبرنگاران گفت که این کمک‌ها شامل سامانه‌های ضد خودروی زرهی «جاولین» و دیگر سامانه‌های تدافعی و رزمی خواهد بود.

ایالات متحده بعد از الحاق شبه‌جزیره کریمه به روسیه در سال ۲۰۱۴ و وقوع درگیری‌ها در منطقه خودمختار دونباس در شرق اوکراین، به بزرگترین تأمین‌کننده تسلیحات و تجهیزات نظامی برای کی‌یف تبدیل شده است.

انتهای پیام/.

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید روسیه اوکراین ناتو مسکو این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده است

اخبار مرتبط

  • رایزنی پوتین و مرکل درخصوص تنش‌های اروپا

  • ادعای آمریکادرباره حمله روسیه به اوکراین

source

دیدگاهتان را بنویسید