«ناندرا مودی» مخالف روسیه نیست – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش رویترز به نقل از رویترز، ناندرا مودی، نخست وزیر هند روز دوشنبه در دیدار با اولاف شولتز، صدراعظم آلمان، از موضع گیری علیه روسیه خودداری کرد.

پس از دیدار با نخست وزیر هند در برلین، صدراعظم آلمان متعهد شد 10 میلیارد یورو برای کمک به دهلی نو در دستیابی به اهداف آب و هوایی خود بپردازد.

اولاف شولتز در بیانیه ای رسانه ای بر اهداف مشترک دو کشور از جمله مبارزه با تغییرات آب و هوایی و اهمیت همکاری بین دموکراسی ها تاکید کرد.

بر اساس توافقنامه امضا شده بین برلین و دهلی نو، دولت آلمان 10 میلیارد یورو برای تقویت سازگاری صنعت هند با انرژی پاک در اختیار هند قرار می دهد.

موضع رهبران آلمان و هند اما بر سر درگیری اوکراین و روسیه در تضاد است. مودی که دولتش بیشتر تجهیزات نظامی خود را از روسیه تامین می کند، گفت: گفت و گو تنها راه رسیدن به راه حل است.

وی گفت: ما معتقدیم که در این جنگ برنده ای وجود نخواهد داشت، همه شکست خواهند خورد. ما طرفدار صلح هستیم

در مقابل صدراعظم آلمان، دولت او قرار دارد که از آغاز بحران اوکراین هزاران سلاح برای کیف تامین کرده است و اخیراً با تصویب اکثریت پارلمان این کشور برای ارسال سلاح های سنگین به اوکراین تصویب شد.

دیدگاهتان را بنویسید