ناگفته‌هایی تلخ از زمان تفحص شهیده فاطمه اسدی/ ضدانقلاب به طرز بسیار فجیعی این بانو را به شهادت رسانده بود

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، اسماعیل اسفندیاری عصر امروز در یادواره شهیده فاطمه اسدی که با حضور مسئولان ارشد استانی در روستای باقرآباد حسین‌آباد سنندج برگزار شد، سخنانش را با قطعه شعری در وصف و غم دوری این بانوی شهیده آغاز کرد و به شیوه تفحص این بانوی شهیده پرداخت و اظهار داشت: خبر آمد که زنی خاک شده، خاک هم از بر او خاک شده، پیکرش در دل کوه جا مانده دخترش چشم‌به‌راه جامانده است.

وی به شیوه تفحص شهیده فاطمه اسدی پرداخت و افزود: در آخرین تحقیقاتی که از این شهیده همراه تیم تفحص به این روستا آمدیم، ارعاب ضدانقلاب در دل مردم آنچنان وحشتناک بود وقتی از یک زن 65 ساله پرسیدم، فاطمه را می‌شناسید، پاسخی نداد، رفت و گفت در مورد فاطمه سئوال نپرس و من فهمیدم ترس از ضدانقلاب استخوانی است که در گلوی این مردم گیر کرده است.

سرتیم گروه تفحص شهیده فاطمه اسدی بیان کرد: ارعابی که ضدانقلاب در سال‌های دهه 60 در دل مردم این مناطق ایجاد کرده، مانند وحشتی است که داعش در سال‌های اخیر در دل مردم کشورهای عراق و سوریه برای اعمال حاکمیت ظالمانه خود ایجاد کرده بودند.

سرتیم گروه تفحص شهیده فاطمه اسدی خاطرنشان کرد: بعد از تحقیقات میدانی در روستای باقرآباد، سه باز به سمت دامنه چهل‌چشمه برای یافتن نشانه‌هایی از این بانوی ایثارگر رفتیم، روستاها و مناطق صعب‌العبور گشتیم تا اینکه بر اساس اطلاعاتی که در کنگره 5400 شهید استان توسط سپاه گردآوری و اطلاعاتی که خودمان از منابع مختلف پیدا کرده بودیم، با هماهنگی مردم وارد عمل شدیم.

وی ادامه داد: هنگام تفحص شهیده اسدی، شهید دیگری به نام توفیق احمدی را تفحص کردیم ولی در تفحص این بانوی کُرد همه مردم منطقه مردانه پای کار آمدند چون همه صدای ناله‌های این شهیده را شنیده بودند.

یادگار دوران دفاع مقدس ابراز داشت: حزب منحله دموکرات در آن زمان در رادیو و رسانه‌های خودی اعلام کردند که شوهر شهیده اسدی را دستگیر نکرده‌اند و می‌خواستند انکار کنند در حالی‌که نامه آزادی شهید شاه‌محمد محمودی از زندان دوله‌تو در سال 76موجود است.

یادواره شهیده فاطمه اسدی در زادگاهش برگزار شددختر نخستین شهیده تفحص‌شده کشور: ضدانقلاب مادرم را بی‌شرمانه به شهادت رساند‌

وی مدعی شد: وقتی فیلم شاه‌محمد محمودی، شوهر شهیده اسدی را برای سردار باقرزاده در تهران بردم و دید، از پشت میزش بلند شد و گفت من این آقا را در خواب دیده‌ام، من این آقا را به همراه یک خانم دیدم که به محضر سردار شهید سلیمانی رسیدیم و گفته تو باید پیگیر تفحص این بانو باشید.

اسفندیاری افزود: به دنبال دستور سردار باقری، با کمک اداره راه استان و کمک مردم، مسیر را حرکت کردیم و در نقطه 2 هزار و 600 متری چهل چشمه، پیکر شهیده اسدی و یک بسیجی به نام رضا اهل همدان را تفحص کردیم.

وی اذعان کرد: دست‌های این بانوی کُرد را با طناب بسته و به طرز بسیار فجیعی بعد از یک ماه شکنجه به شهادت رسانده بودند.

مسئول اطلاعات قرارگاه عملیاتی کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در شمالغرب کشور از تفحص 700شهید دوران دفاع مقدس در طول سالیان اخیر در این مناطق خبر داد و اظهار داشت: استخوان‌های این شهیدان کاخ‌های ظالمان را ویران کرد.

وی گفت: کسانی که به دستور مصطفی هجری لعین دبیرکل حزب منحله دموکرات دست به چنین جنایت‌هایی علیه مردم کردستان زدند، امروز در اروپا دنبال خوشگذرانی هستند.

اسفندیاری یادآور شد: گروهک‌های ضدانقلاب که ادعاب دفاعداز حق مردم کُرد را داشته، این‌گونه شهیده فاطمه اسدی را به شهادت رساندند.

انتهای پیام/481/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید