ناگفته‌های سردار چهارباغی از فرماندهی حاج قاسم در جبهه مقاومت/ "نبل و الزهرا" با چه استراتژی آزاد شد؟

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، دو سال از نبودن سردار شهید سلیمانی می‌گذرد و از زمانی که آسمانی شد همواره ابعاد جدیدی از شخصیت این شهید والامقام برای مردم بازگو می‌شود و آخرین روایت از شهید سلیمانی در بیانات رهبر معظم انقلاب تجلی پیدا کرد.

شهید سلیمانی شخصیتی فراملی بود که نه تنها مردم ایران زمین بلکه تمامی آزادی‌خواهان سراسر جهان به این شهید والامقام ابراز محبت داشتند و حقیقتا این رفتار با شهید سلیمانی نشانه‌ای از خلوص نیت در رفتار و عملکرد وی بود که همگان مجذوب و شیفته او می‌شدند.

این ایام متقارن با دومین سالگرد آسمانی شدن سردار شهید حاج قاسم سلیمانی است و به همین مناسبت با سردار محمود چهارباغی، همرزم شهید سلیمانی و از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب به گفت‌وگو نشستیم.

سردار محمود چهارباغی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، با بیان اینکه در این دو سال درباره شهید سلیمانی مطالب زیادی بازگو کردند، اظهار داشت: آنچه که برای ما جالب بود وصیت‌نامه کامل و جامع شهید سلیمانی بود و این وصیت‌نامه با تمام ابعاد نوشته شده بود و این وصیت‌نامه سرشار از ارادت آن شهید والامقام به رهبر معظم انقلاب اسلامی بود.

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی تمامی امور خود را با رهبر معظم انقلاب هماهنگ می‌کرد، افزود: ما در منطقه هم که بودیم با شیوه‌های مختلف شهید سلیمانی همه کارهایش را با رهبر معظم انقلاب هماهنگ می‌کرد و این شهید والامقام بینش بسیار خوبی داشت.

معاون وزیر آموزش و پرورش: ابعاد مختلف زندگی شهید سلیمانی برای دانش‌آموزان ترسیم شوددولت نجات یمن: شهید سلیمانی تجسم روحیه مقاومت استوار در مقابله با پروژه آمریکایی-صهیونیستی بودمرد میدان| حاج قاسم ذوب در ولایت بود/ شهید سلیمانی ‌نهضت بزرگی را در جهان اسلام راه‌اندازی کرد

همرزم شهید سلیمانی ضمن اشاره به خاطره‌ای از شهید سلیمانی ابراز داشت: زمانی که ما در یک عملیاتی در جنوب حلب به پیروزی رسیدیم شهید سلیمانی قصد داشت به دمشق برود و زمانی که از وی کسب تکلیف کردیم اعلام کردند که دشمن در چند روز گذشته دچار جنگ داخلی می‌شود.

وی با بیان اینکه گروه‌های مختلفی در جنوب حلب بودند، گفت: زمانی که شهید سلیمانی به دمشق رفت پیش خود گفتیم این‌ها با یکدیگر درگیر نشدند بلکه با یکدیگر متحد می‌شوند و علیه ما عملیات نظامی انجام می‌دهند اما دو سه روز بعد این نظامیان با یکدیگر درگیر شدند و شکستی که خوردند به گردن یکدیگر می‌انداختند.

چهارباغی با بیان اینکه پس از این رویداد برای ما مشخص شد شهید سلیمانی بینش بالایی دارد و می‌تواند آینده را پیش‌بینی کند، تصریح کرد: در مواقع بسیار بحرانی شهید سلیمانی بسیار فکورانه تصمیم می‌گرفت و بچه‌ها را هدایت می‌کرد تا بتوانند در حداقل زمان به پیروزی‌های بزرگی برسند.

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی بسیار زیبا اصل غافلگیری را رعایت می‌کرد، تاکید کرد: در جایی قرار داشتیم که اطراف ما پر از ستون پنجم بود و هر لحظه اخبار ما را به دشمن منتقل می‌کردند و شهید سلیمانی به زیبایی اقدامات ایمنی را انجام می‌داد و اصل غافلگیری را به مرحله اجرا می‌گذاشت و مسائل حفاظتی را به خوبی رعایت می‌کرد تا بتواند دشمن را فریب دهد.

همرزم شهید سلیمانی ضمن اشاره به نحوه آزادسازی نبل و الزهرا از شهرهای شیعه‌نشین شمال حلب سوریه افزود: ابتدا برای این کار به جنوب حلب رفت و شروع به عملیات بزرگی کرد و دشمن فریب خورد و تمام امکانات خود را به آن نقطه آورد اما به یکباره شهید سلیمانی همه امکانات را به شمال حلب آورد و در عین غافلگیری دشمن را زمین‌گیر کرد.

وی با بیان اینکه روز آزادی این دو شهر هیجان و شور و شعفی به وجود آمد، ابراز داشت: همگان دیدند دو شهری که بیش از سه تا در محاصره بوده توسط نیروی‌های اسلام آزاد شدند و مردم شهرهای نبل و الزهرا دیدند که ایرانی‌ها برای آزادی آنان از محاصره آمدند و در راس آنان نیز شهید سلیمانی بود.

چهارباغی با بیان اینکه پس از انجام عملیات در جنوب و شمال حلب عملیات را به سمت حلب می‌برد و شهر حلب که از شهرهای بزرگ سوریه است کوچه به کوچه و شهر به شهر می‌جنگید و شهر حلب را آزاد کرد، گفت: بزرگان نظامی در آنجا از تدابیر شهید سلیمانی انگشت به دهان بودند.

وی تصریح کرد: این مرد بزرگ که تا این حد تدبیر دارد و در کارهای نظامی ید بلندی داشته اما چقدر احترام به پدر و مادر را انجام می‌دهد و در مقابل معبود خود خاضعانه دست به دعا بر می‌دارد و جمله معروف شیران روز و زاهدان شب، شهید سلیمانی مصداق بارز این جمله و عبارت بود.

همرزم شهید سلیمانی با بیان اینکه این موارد باعث شد بزرگ مردی نظیر شهید سلیمانی در جبهه مقاومت به وجود بیاید، تاکید کرد: آمریکایی‌ها هرکجا اسم شهید سلیمانی به میان می‌آمد بدنشان به لرزه می‌افتاد و در همه صحنه‌هایی که حضور پیدا می‌کرد همیشه موفق بود و ما نیز افتخار آن را داریم که چند صباحی در کنار این مرد بزرگ بودیم.

انتهای پیام/801/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید