نایب‌رئیس کمیسیون جوانی جمعیت مجلس: بسته شدن پنجره جمعیتی صندوق‌های بازنشستگی را دچار بحران می‌کند

– اخبار استانها –

فاطمه محمدبیگی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوینبا اشاره به ضرورت تدوین برنامه بلندمدت برای احیای صندوق‌های بازنشستگی گفت: در حال حاضرمهلت باقی‌مانده تا بسته شدن پنجره جمعیتی 7 سال است که این موضوع به این معنی است که نسل فعلی برای پدرومادر شدن 7 سال زمان دارند که اگر این زمان بگذرد و پنجره جمعیتی بسته شود، هر مشوقی بدهیم فاید‌ه‌ای برای بچه‌دار شدن نخواهد داشت.

وی اضافه کرد: بعد از گذشتن این مدت ما سن باروری و در واقع جمعیت بارور را از دست خواهیم داد و به همین خاطر صندوق‌های بازنشستگی با کاهش ضریب پشتیبان وحشتناکی روبه‌رو خواهند شد که شبیه شتری است که هیچ‌وقت نمی‌توانید آن را بلند کنید.

لزوم حمایت بیمه‌ای از زنان سرپرست خانوار

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت سرمایه‌گذاری در حوزه زنان خانه‌دار گفت: اگر امروز زنان خانه‌دار را بیمه کنیم، برای آینده کشور سرمایه‌گذاری کردیم که ثمره آن را 18 سال دیگر درو خواهیم کرد.

محمدبیگی افزود: امروز باید مادران شاغل را با امنیت شغلی و اجرای کامل مرخصی 9 ماهه زایمان حمایت کنیم و اجازه بدهیم که شیرینی فرزندپروری به کام خانواده بنشیند تا در آینده نیروی کار کشور تأمین و حیات صندوق‌های بازنشستگی تضمین شود.

وی ادامه داد: هر چقدر رشد جمعیتی ما پویاتر باشد، نیروی کار بیشتری در اختیار کشور خواهد بود و وجود نیروی انسانی فعال و شاغل هم به معنای رشد و پویایی صندوق‌های بازنشستگی و تأمین رفاه و آسایش برای مردم به ویژه نیروهای شاغل خواهد بود.

شهرهای کوچک قزوین از خدمات درمانی تأمین اجتماعی محروم هستند

نماینده قزوین، آبیک و البرز در مجلس در ادامه به وجود 17 شهر کوچک با جمعیت زیر 100 هزار در استان قزوین اشاره کرد و گفت: در این شهرهای کوچک هیچ‌گونه بیمارستان و درمانگاهی از سوی تأمین اجتماعی وجود ندارد و 20 سال از زمانی که قرار بود در شهر کارگرنشین محمدیه (زیباشهر) بیمارستان تأمین اجتماعی ساخته شود، می‌گذرد.

وزارت کار وزیری باتجربه در حد دکتر مخبر می‌خواهد/ برنامه‌های عبدالملکی برای صندوق‌های بازنشستگی چیست؟بحران ورشکستگی در انتظار "صندوق‌های بازنشستگی"/ افزایش بودجه حمایت دولتی صندوق‌ها به 83 درصد بودجه عمومی کشور!گفتگو با پورابراهیمی|بازدهی 2درصدی دارایی غیرمولد دولت، درآمد 80هزار میلیاردی ایجاد می‌کند/هشدار درباره صندوق‌های بازنشستگی

محمدبیگی ادامه داد: در حال حاضر بیش از 67 درصد جمعیت استان قزوین کارگر هستند که بیشتر آنها از امکانات بهداشتی و درمانی سازمان تأمین اجتماعی بی‌بهره هستند که باید برای رفع این کمبودها از سوی دولت انقلابی سیزدهم کارهای بزرگی انجام شود.

انتهای پیام/ی

source article

دیدگاهتان را بنویسید