نجات گروگان های آمریکایی از عراق، محمد علی / جنگ فالکلند; نبرد برای استثمار سیاسی / چگونه بر اراده خود مسلط شویم؟ / تخت گاز با Bitzerini A3-CA / آسمان ساحلی در قاب 4K – Radiantبسته ویدیویی “درخشش”.

بسته ویدیویی تابناک مجموعه‌ای از ویدئوهای رویدادهای سیاسی است که بیشتر بر اساس گزارش و تحلیل است، و ویدئوهایی درباره موضوعات فرهنگی، اقتصادی و موارد دیگر که ممکن است از دست داده باشید. نگاهی جدید و متفاوت به آنچه در این زمینه می توان آموخت.

بسته ویدیویی “تابناک” مجموعه ای از ویدئوها در مورد رویدادهای سیاسی، عمدتا بر اساس گزارش و تجزیه و تحلیل، و ویدئوهایی در مورد سایر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و موارد دیگر که ممکن است از دست داده باشید. نگاهی جدید و متفاوت به آنچه در این زمینه می توان آموخت.

محمد علی گروگان های آمریکایی را از عراق نجات داد

چند ماه قبل از شروع جنگ خلیج فارس، بوکسور مشهور آمریکایی محمد علی (کلی) به عراق رفت تا صدام را متقاعد کند که گروگان های آمریکایی را آزاد کند. محمد علی با شهرت و احترام جهانی در جهان اسلام موفق شد با صدام حسین دیدار و 15 گروگان آمریکایی را آزاد کند. عکس های سفر و سفر محمدعلی به عراق و خاطرات گروگان ها از دیدار با محمدعلی را در ویدئوی تابناک ببینید.

جنگ فالکلند؛ مبارزه برای استثمار سیاسی

جزایر فالکلند مجمع الجزایری در قسمت جنوبی اقیانوس اطلس است. این جزایر بخشی از مستعمرات بریتانیا هستند، اما آرژانتین مدعی این جزایر است. در سال 1982، به دنبال شرایط بد اقتصادی و ناآرامی های داخلی، رهبر دیکتاتوری آرژانتین، لئوپولدو گالتیری، تصمیم گرفت به جزایر فالکلند حمله کند و به ناسیونالیسم در آرژانتین دامن زد و در نتیجه ذهن مردم آرژانتین را از اقتصاد بد منحرف کرد. شرایط تصور اولیه گالتیری این بود که به دلیل فاصله زیاد جزایر از بریتانیا و اهمیت کم آنها، بریتانیا به این تهاجم پاسخ نظامی نخواهد داد. با این حال، کابینه جنگ تاچر به سرعت تشکیل شد و نیروهای نظامی بریتانیا برای بازپس گیری جزایر اعزام شدند. نزدیک به هزار نفر در جنگ ده هفته ای جان باختند و جزایر فالکلند در مجموع حدود 1900 نفر جمعیت داشتند. در نتیجه این جنگ، دیکتاتوری نظامی به شدت تضعیف شد و سرانجام آرژانتین اولین انتخابات عمومی خود را پس از تقریبا یک دهه برگزار کرد. پس از جنگ جهانی دوم، این نبرد بزرگترین نبرد آب-هوایی قرن بیستم است و به همین دلیل، موضوع تحقیقات نظامی زیادی بود که منجر به روند و توسعه سلاح‌های هوایی و دریایی شد. . در ویدیوی «تابناک» تصاویری از این جنگ را که خورخه لوئیس بورخس نویسنده معروف آن را نبرد دو مرد برهنه بر روی یک شانه توصیف کرده و همچنین خاطرات سربازان و غیرنظامیان از این جنگ را ببینید.

آسمان ساحلی در قاب 4K

آسمان کنار دریا با رنگ های فوق العاده ای همراه است که بیننده را شگفت زده می کند. هم اکنون در تابناک می توانید عکس هایی از این مکان زیبا را در قاب 4K مشاهده کنید.

چگونه بر اراده خود مسلط شویم؟

افراد همیشه برای خود برنامه ریزی های ایده آل می گذارند، اما وقتی نوبت به اجرای این برنامه ها می رسد، انرژی لازم را ندارند و اغلب کارها را به تعویق می اندازند یا اصلا از انجام آن امتناع می ورزند. همه این مشکلات ناشی از اراده انسان است، اما اراده چیست و چرا در برخی افراد اینقدر قوی تر است؟ اراده نیرویی درونی است که به عنوان پادزهری در برابر تعلل و تنبلی در تصمیم گیری، شروع کار و رسیدن به اهداف زندگی عمل می کند. در این ویدئو به اراده، دلایل ضعف آن و نحوه تقویت آن پرداخته شده است.

تخت گاز Bitzerini A3-CA مدل 65

شرکت Bitzerini تنها از سال 1964 تا 1969 فعال بود، بنابراین نام آنها کمتر شنیده می شود، اما در طول این چند سال آنها شهرتی در دنیای مسابقات اتومبیل رانی ایجاد کردند که هنوز هم بر لبان طرفداران است. Bizzarrini توسط یکی از مهندسان فراری در دهه 1960 تاسیس شد و در عرض چند سال تعدادی از سریعترین ماشین های مسابقه ای به خصوص GT را ایجاد کرد، ماشینی که در این ویدئو (Bizzarrini A3-CA) در سال 1965 مشاهده می کنید. مدل، یکی از اولین ها و موفق ترین آنهاست.

دیدگاهتان را بنویسید