نجات یک قلاده توله شیر از دست قاچاقچیان

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار محیط زیست باشگاه خبرنگاران پویا؛ علیرضا ساجدین, رئیس مرکز سایبری یگان حفاظت محیط زیست با انتشار مطلبی در صفحه خود از نجات یک قلاده توله شیر هنگام خروج از کشور خبر داد و نوشت: با دریافت گزارشی مبنی بر احتمال خروج یک محموله قاچاق حیات وحش از مرزهای استان آذربایجان غربی، رسیدگی به موضوع در دستور کار مأموران یگان حفاظت محیط زیست قرار گرفت.

وی ادامه داد: با هماهنگی یگان حفاظت محیط زیست و اقدام هنگ مرزی و نیروهای اطلاعاتی و دستور دادستان عمومی سردشت، قاچاقچیان حین خروج از نقطه صفر مرزی شناسایی و با مشاهده مأموران و به جای گذاشتن محموله قاچاق، با استفاده از شرایط کوهستانی منطقه و تاریکی شب، از محل متواری شدند.

رئیس مرکز سایبری یگان حفاظت محیط زیست توضیح داد: در این عملیات مأموران یگان حفاظت محیط زیست، یک قلاده توله شیر را کشف کرده و در این زمینه سه نفر شناسایی شدند. دستگیری آنان در دستور کار قرار گرفته و پرونده قضایی نیز به مراجع قضایی ارجاع شد.

ساجدین خاطرنشان کرد: وضعیت این توله شیر در ابتدا بسیار نامناسب بود که با معاینه و مراقبت‌های لازم از آن، هم‌اکنون از لحاظ جسمی بهبود یافته و از شرایط مناسبی برخوردار است.

عاملان مرگ پلنگ ایرانی تبرئه شدند! عامل انسانی علت 62 درصد مرگ و میر یوزپلنگ ایرانی!

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید