نخست وزیر یونان: با ترکیه درباره مهاجران هم نظریم

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، میچوتاکیس نخست وزیر یونان امروز شنبه در مصاحبه ای که با رویترز داشت با اشاره به وضعیت آوارگان در منطقه اظهار داشت: در موج احتمالی مهاجران(از افغانستان)، ترکیه یک شریک مهم است و نقش مهمی ایفا می کند.

وی با اشاره به گفتگوی تلفنی خود با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در ماه گذشته میلادی که درباره مهاجران افغانستانی انجام گرفت، گفت: با اردوغان بسیار صریح گفتگو کردیم. تصور می کنم که با او هم نظریم که پناهندگان بالقوه را تا جای ممکن نزدیک کشورهای خودشان نگه داریم و این بسیار مهم است.

نخست وزیر یونان ادامه داد: اتحادیه اروپا در موضوع پناهندگان باید قوانین مشترک وضع کند. جریان موج پناهندگان به سمت اروپا نباید مانند سال 2015 تکرار شود. این نخواهد شد و برای اینکه مجدداً تکرار نشود هر اقدامی که از دستمان برآید انجام خواهیم داد.

میچوتاکیس افزود: باید با کشورهای مبدا برای بازگرداندن پناهجویان گفتگو و تماس داشته باشیم.

موج جدید مهاجران از افغانستان به سمت ترکیه و اروپا باعث نگرانی این کشورها شده و تلاش می کنند تا مانع از انتقال ‌آنها به اروپا شوند. در این بین ترکیه از اتحادیه اروپا خواسته تا برای این موضوع تدابیری اندیشیده و از آنکارا حمایت سیاسی و مالی به عمل آورد.

مهاجرین افغانستانی؛ معضل جدید ترکیه و سیاست آنکارا در قبال آن

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید