نرخ مبتلایان هفتگی کرونا در آلمان رکورد زد

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه "هندلزبلات" آلمان، نرخ مبتلایان جدید به ازای هر صد هزار نفر در آلمان در عرض یک هفته بر اساس اطلاعات انستیتو رابرت کخ آلمان به بالاترین حد از زمان شیوع کرونا یعنی 201.1 رسیده است. البته این نرخ مبتلایان سراسری است و نرخ مبتلایان جدید به ازای هر 100 هزار نفر در کانون داغ کرونا در این کشور بسیار بالاتر و بیش از 900 است.

رکورد قبلی نرخ مبتلایان به ازای هر 100 هزار نفر در نقطه اوج موج دوم کرونا و در 22 دسامبر سال 2020 اتفاق افتاده بود که 197.6 بود. این در شرایطی است که بر خلاف سال گذشته امروز اکثر شهروندان در آلمان واکسینه شده اند.

روز گذشته نرخ مبتلایان جدید به 191.5 در ازای هر 100 هزار نفر رسیده بود و حدود یک هفته پیش هم این نرخ 154.8 بود. انستیتورابرت کخ آلمان امروز ( دوشنبه) از ابتلای 15513 مورد جدید به کرونا در عرض 24 ساعت خبر داد. روز جمعه هم نرخ مبتلایان روزانه در آلمان رکورد جدید 37120 نفر را ازابتدای شیوع کرونا در سال 2020 ثبت کرد. همچنین در سراسر آلمان در عرض 24 ساعت 33 نفر در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.

مارکوس زودر، رئیس حزب دولتی سوسیال مسیحی آلمان با توجه به نرخ های ابتلای جدید بالا به کرونا رفتارهای قاطعانه تر در مبارزه با این پاندمی را درخواست کرده است.

پزشکان آلمانی پیش بینی کرده اند که در هفته های آینده شمار مبتلایان به کرونا در بخش های مراقبت های ویژه افزایش چشمگیری داشته باشد.

"کریستین کاراگیانیدیس"، مدیر علمی نهاد بهداشتی (DIVI) آلمان در این باره گفته است که در سراسر این کشور بیمارستان ها باید تعداد زیادی از عمل های برنامه ریزی شده خود را به تعویق بیاندازند تا ظرفیت برای بیماران کرونایی و حاد را در بخش های مراقبت های ویژه حفظ کنند.

در این شرایط درخواست ها برای اجرای طرح واکسیناسیون اجباری برای برخی مشاغل خاص و اجرای مجدد تست گیری های رایگان بالا گرفته است.

اعتراضات گسترده ضد محدودیت‌های کرونایی در آلمان

در یک طرح انجمن پزشکی "ماربورگر بوند" آلمان آمده است که اجباری شدن واکسن علیه کرونا باید برای افرادی که در مراکز درمانی، خانه های سالمندان و مدارس و مراکز مراقبت های روزانه از کودکان کار می کنند شکل گیرد.

"راینهارد ساگر"، رئیس مجلس منطقه ای آلمان هم برای چندمین بار خواستار بخصوص اجباری شدن واکسن برای پرستاران شده است.

آمار واکسیناسیون در آلمان روند کندی را طی می کند و هنوز به اندازه مورد انتظار برای دستیابی به ایمنی گله ای نرسیده است.

"گرنوت مارکس" رئیس انجمن بخش های مراقبت های ویژه و اورژانس آلمان (DIVI) هم گفت: آلمان با افزایش سریع تعداد مبتلایان به کرونا مانند سال گذشته روبرو شده است. این مسئله بیشترین نگرانی را در من ایجاد کرده است. ما باید فورا اقدام کنیم.

با توجه به نرخ بالای مبتلایان جدید در آلمان فراکسیون احزاب دموکرات آزاد، سوسیال دموکرات و سبزها موسوم به آمپل که در حال مذاکرات برای تشکیل دولت ائتلافی آینده آلمان هستند در حال بررسی اقدامات اضافی به عنوان قانون جایگزینی برای شرایط اضطراری هستند. به گزارش نشریه "بیلد" آلمان احزاب در حال مشاوره درباره اجرای طرح انجام آزمایش های روزانه برای کارمندان و بازدیدکنندگان از خانه های سالمندان صرف نظر از اینکه واکسینه شده اند یا نه هستند.

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید