نشست اعضای برجام و آمریکا بدون حضور ایرانبه گزارش ایرنا، اولیانوف صبح سه شنبه در پیامی توئیتری نوشت: عصر امروز (دوشنبه) شرکت کنندگان برجام و آمریکا (بدون احتساب ایران) بار دیگر برای مقایسه متون دیدار کردند. جلسه نسبتا کوتاه بود.

وی افزود: با توجه به برخی ابهامات در این زمینه، تاکید می کنم که در بسیاری از موارد اعضای برجام از جمله ایران در غیاب آمریکا با یکدیگر دیدار می کنند.

وی در توئیتی دیگر به دیدار روسیه و آمریکا در مذاکرات وین اشاره کرد و نوشت: گفتگوی دوجانبه ما بر اساس وحدت هدف (که تولد دوباره برجام است) و بسیار عمل گرایانه است.

به گفته اولیانوف: این رویه سزاوار است به سایر حوزه های مورد علاقه مشترک نیز تعمیم یابد.

مذاکرات برای رفع تحریم ها که از 7 دسامبر آغاز شد، اما با احتیاط پیش می رود. جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد در صورت توافق وین، طرفی که از توافق سال 94 خارج شده، ابتدا باید تحریم ها را لغو کند و پس از راستی آزمایی، فعالیت های هسته ای ایران بر اساس توافق برجام انجام می شود.

ایران تاکید می‌کند که هر چه طرف مقابل برای لغو تحریم‌ها آمادگی بیشتری داشته باشد و سازوکارهای لغو تحریم‌های جمهوری اسلامی ایران را جدی‌تر بپذیرد، زمان کوتاه‌تری برای رسیدن به توافق نهایی می‌گذرد.

دیدگاهتان را بنویسید