نشست کارگروه اقدامات اداری در وین


به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، رایزنی های ایران و گروه 1+4 (آلمان، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) در وین و هماهنگ کننده کمیسیون مشترک لغو تحریم های آمریکا امروز برگزار می شود. (چهارشنبه) امروز (چهارشنبه). Coburg City Hotel Vienna در قالب ها و سطوح مختلف برگزار شد.

در همین راستا امروز دیداری دوجانبه میان علی باقری رئیس تیم مذاکره کننده ایران و انریکه مورا معاون سیاست خارجی اتحادیه اروپا برگزار شد.

از سوی دیگر، علی باقری، مذاکره کننده ارشد ایران و انریکه مورا، هماهنگ کننده مذاکرات و مذاکره کننده ارشد سه کشور اروپایی نیز در این نشست سخنرانی کردند.

هم اکنون سومین نشست کارگروه اقدامات اجرایی با حضور کارشناسانی از ایران، اتحادیه اروپا و هیئت های 1+5 در حال برگزاری است.

به گزارش فارس، وین پایتخت اتریش در هفتمین دور مذاکرات به مدت 14 روز میزبان هیئت های مذاکره کننده بود. مذاکراتی که از هشتم و دوازدهم آذرماه آغاز شده بود، برای مشورت با طرف های اروپایی در مورد دو پیشنهاد طرف ایرانی چند روزی قطع شد و از هجدهم آذرماه از سر گرفته شد. نیمه دوم این مذاکرات که از 7 آذرماه آغاز شده بود، روز جمعه 17 آذرماه با نشست اختتامیه کمیسیون مشترک هیئت اجرایی آژانس به پایان رسید و مقرر شد هرچه سریعتر هیئت ها به پایتخت ها و وین بازگردند. ادامه یافت و پس از سه روز وقفه به مناسبت عید نوروز از روز دوشنبه 13 دی ماه از سر گرفته شد. علی باقری معاون وزیر امور خارجه پس از این دیدار اعلام کرد که در دور هفتم مذاکرات به دو سند جدید مذاکره درباره تحریم ها و سلاح هسته ای رسیده ایم که دیگر پیش نویس اسناد مذاکرات 20 خرداد نخواهد بود. مبنای مواضع ایران مبنای مذاکرات بعدی (دور هشتم) خواهد بود.

انتهای پیام/این را برای صفحه اول توصیه کنید

دیدگاهتان را بنویسید