نصیرزاده: بعد از عدم انتخابم در انتخابات کشتی سرخورده شدم/ عشق من کشتی است!

– اخبار ورزشی –

عبدالمهدی نصیرزاده که روز گذشته از سمت خود در سازمان لیگ کشتی استعفا کرد، در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در این باره گفت: من خیلی از علیرضا دبیر یاد گرفتم، شاید این حرف‌های من به مذاق برخی‌ها خوش نیاید اما به عنوان فردی که عضو هیئت علمی دانشگاه است و در رشته مدیریت ورزش تحصیل کرده، این را می‌گویم که تجربیات قشنگی کنار دبیر داشتم. او یک فرد پرتلاش، باانگیزه و جنگجوست که برای کشتی در این مدت جنگید، من هم از او یاد گرفتم و هم اینکه اتفاقات خیلی خوبی در کشتی رقم خورد. از توسعه زیرساخت‌های کشتی بگیرید تا موفقیت در المپیک و قهرمانی جهان. در واقع با برگزاری لیگ کشتی که خود من هم بودم خیلی خوب چرخه استعدادیابی در کشتی انجام شد که موجبات توسعه کشتی را فراهم کرد.

وی با اشاره به اینکه کشتی با تلویزیون به خانه مردم رفت، تاکید کرد: در این چند سال، هیچ سالی رسانه ملی اینقدر به کشتی نپرداخته بود که این کار برنامه‌ریزی، وقت و انرژی زیادی می‌خواست. خیلی همکاران و دوستان ما نمی‌دانند گرفتن پخش تلویزیونی یک ساعته از سوی یک مدیر، به چقدر تلاش، پیگیری، رایزنی، هماهنگی و … احتیاج دارد و یک مدیر چقدر باید وقت بگذارد تا کشتی را روی آنتن ببرد و اسپانسر هم بگیرد. دبیر وقت زیادی برای کشتی گذاشته و از او ممنونم. از او به این خاطر هم که رقیب خودش را کنار خود آورد، ممنونم.

نصیرزاده که در انتخابات گذشته فدراسیون کشتی رقیب انتخاباتی علیرضا دبیر بود و در رای‌گیری با او به دور دوم انتخابات رسید، با اشاره به این موضوع خاطرنشان کرد: بعد از ناکامی در انتخابات فدراسیون کشتی خیلی سرخورده بودم و دوست هم نداشتم در این حوزه فعالیتی کنم چون فقط به فکر ریاست فدراسیون کشتی بودم. اگر هم می‌خواستم که در فدراسیون پست بگیرم می‌توانستم قبل از انتخابات لابی کرده و به نفع کسی کناره‌گیری کنم که مثلا نایب رئیس فدراسیون شوم، اما این کار را نکردم چون برنامه‌ام برای ریاست بود، به کمتر از ریاست فدراسیون کشتی هم فکر نمی‌کردم. اینکه چنین فردی بیاید و مسئولیت سازمان لیگ را برعهده بگیرد نشان از درایت علیرضا دبیر دارد که منِ رقیبش را راضی به این کار کرد و هم اینکه رقیبش را رفیق کرد.

رئیس سابق سازمان لیگ کشتی درباره استعفایش از این سمت، گفت: جدا شدن از فدراسیون کشتی خیلی سخت بود البته که من از این رشته جدا نمی‌شوم و عشق من کشتی است و در ادامه هم هر کاری بتوانم برای کشتی انجام می‌دهم. خدا قسمت کرد در سنگر دیگری توقیق خدمت پیدا کردم، اینجا (بدنسازی) هم جامعه بسیار بزرگی است، حجم کارش بالاست، اعزام زیاد دارد و فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام متولی 5-6 رشته ورزشی است، دوره‌های آموزشی زیادی دارد. دوپینگ را باید کنترل کنیم، نوک پیکان سمت ماست. به همین دلیل خواستم مسئولیت‌های دیگرم را کم کنم و با خواهش و تمنا از علیرضا دبیر خواستم که با استعفایم موافقت کند. افراد توانمند زیادی هستند که می‌توانند ایده‌های خوبی برای لیگ کشتی داشته باشند، آماده‌ام تجربیاتم را در اختیار رئیس بعدی قرار دهم. ما در این مدت سه دوره لیگ برتر و باشگاه‌های جهان را برگزار کردیم و تجربیات خوبی برایم به دست آمد.

نصیرزاده افزود: البته این را هم باید بگویم که ما لیگ را در سال گذشته و امسال با خون دل برگزار کردیم، برگزاری لیگ با کرونا کار سختی بود، لیگ امسال با حضور 30 تیم برگزار شد، اینکه بشود این تعداد تیم را حفظ کرد، این موضوع هم بر می‌گردد به سیاست‌های کلان ورزش کشور که البته خدا را شکر در اساسنامه جدید فدراسیون‌های ورزشی که مصوب شده، نقش باشگاه‌ها پررنگ دیده شده است. عضویت مدیران باشگاه‌ها در مجمع فدراسیون‌ها خود یک عامل انگیزشی در جهت توسعه باشگاهداری است، البته این هم کافی نیست. به عنوان کسی که در لیگ و ورزش حرفه‌ای بودم معتقدم باید دولت، وزارت و مجلس دست به دست هم بدهند و عوامل انگیزشی بیشتری برای کسانی که در ورزش حرفه‌ای هزینه می‌کنند در نظر بگیرند. یکی از این عوامل می‌تواند معافیت مالیاتی باشد و یا در نظر گرفن تسهیلات دولتی. یکی از مشکلات ما در لیگ این است که حامیان مالی می‌آمدند ولی حضورشان فقط مربوط به یک دوره بود اما ما شاهد حضور متوالی دانشگاه آزاد در سه دوره لیگ کشتی بودیم، اما تیم بازار بزرگ بعد از چند دوره حضور متوالی، امسال نیامد و باید بررسی کرد که علت این نیامدن ها چیست.

رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در پاسخ به این سوال که آیا پرونده لیگ کشتی بسته شده که تحویل رئیس بعدی داده شود، گفت: رئیس اول و آخر سازمان خود خداست. به هرحال یک سری کارها در سازمان لیگ مانده که رئیس جدیدش مشخص شد من اسناد را در اختیارش قرار خواهم داد.

نجاتی: بدشانسی‌هایی در کشتی‌ام اتفاق افتاد که دست خودم نبود/ سال 2022 باید سال من باشد

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید