نفرات منتخب هفته یازدهم کورس سوارکاری گنبدکاووس مشخص شدنددر دور اول این مسابقات هشت راس اسب بیش از چهار ساله نژاد ترکمن درجه پنجم در مسافت 1600 متر به رقابت پرداختند. «رستم خانی» و «گز خان» به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور دوم که به مدت سه سال اسب های ترکمن دوخون (دوشیزه) با حضور 10 اسب در فاصله هزار متری برگزار شد، اسب “بانو آهنگ” اول شد و اسب های “عزیز” و “شکوه ناز” دوم شدند. و سوم به ترتیب. .

این مسابقه در سومین دوره روز دوم و در پایان هفته یازدهم مسابقات سوارکاری پاییز-زمستان گنبدکاووس برای اسب های دختر بالای چهار سال با شرکت 10 اسب و مسافت هزار اسب برگزار شد. متر.رقبای تبدیل شده است[ra biex[adu l-ewwel post, bi]- Newsamer و Anix به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور چهارم که برای اسب های دوخون چهار ساله با بیش از چهار خون بود، مسابقه ای با شرکت 10 اسب در مسافت هزار متری برگزار شد و دوم و سوم شد.

رقابت در[ames rawnd ta’ din il-kompetizzjoni kienet bejn ]اسب های بیش از چهار سال از نژاد دوخون با شرکت 12 اسب و مسافت 1200 متر برگزار شد و به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور ششم و پایانی دومین روز از هفته یازدهم مسابقات سوارکاری پاییز-زمستان گنبدکاووس، هفت اسب بالای چهار سال در مسابقه دوخون درجه هفتم در مسافت 1200 متر با نفر اول به رقابت پرداختند. و اسب های سیاتل «ناز سونگ» و «پارسالار» به ترتیب دوم و سوم شدند.

برگزارکنندگان دومین و آخرین روز از هفته یازدهم مسابقات سوارکاری رشته پاییزه زمستانی گنبدکاووس در پایان به مبلغ یک میلیارد و 923 میلیون ریال به مالکان، مربیان و سوارکاران جوایز نقدی اهدا کردند. چابکی اسب های اول تا سوم

مسابقات سوارکاری شهرستان گنبدکاووس که در مجموع 375 هزار نفر به عنوان پایتخت سوارکاری کشور شناخته می شود، سال هاست که در قالب دوره های بهاره و پاییزه با حضور تعداد زیادی از علاقمندان برگزار می شود. این ورزش .

مسابقات سوارکاری در بین مردم گلستان به ویژه ترکمن ها از محبوبیت بالایی برخوردار است و بیش از یک دهه است که این رویداد ورزشی به غیر از گنبدکاووس در دو شهرستان آق قلا و بندرترکمن این استان برگزار می شود.

طبق تقویم اعلام شده از سوی فدراسیون سوارکاری جمهوری اسلامی، مسابقات سوارکاری کورس پاییزه گنبدکاووس قرار است تا پایان اسفندماه سال جاری برگزار شود.

دیدگاهتان را بنویسید