نفوذ مقاومت فلسطین به راس هرم شاباک

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، پایگاه اطلاع رسانی «فلسطین الان» خبر داد، اطلاعاتی دست اولی در رابطه با هویت رئیس جدید اسرائیل از منابعی در گروه‌های مقاومت فلسطینی به دست آورده است.

به نوشته این پایگاه فلسطینی، به رغم تمامی مخفی کاری‌های اسرائیل برای مبهم نگه داشتن هویت رئیس جدید شاباک، گروه‌های مقاومت موفق شدند هویت این فرد را کشف و مشخص کنند.

منابع آگاه در مقاومت در این رابطه تاکید کردند، رئیس جدید شاباک که نخست وزیر اسرائیل وی را اخیرا منصوب کرده و فقط حرف اول نامش (ر) را به زبان آورده، رانین بریزوفسکی نام دارد.

منابع مقاومت به این رسانه فلسطینی خبر دادند، به رغم آن که اسرائیل تلاش دارد هویت بریزوفسکی را مخفی نگه داشته و از وی به عنوان مرد عملیات خطرناک و ویژه نام می‌برد تحت اشراف اطلاعاتی مقاومت فلسطینی قرار داشته و تحت پیگرد آن قرار خواهد گرفت.

منبع مطلع در مقاومت خبر داد، رونین بریزوفسکی متولد 24 دسامبر 1965 است و در خیابان "عاغنون" در منطقه هود هشارون در پلاک 6 زندگی می‌کند.

او سابقه انجام عملیات مختلف در نوار غزه، کرانه باختری و لبنان را دارد.

او در سال 2011 به عنوان رئیس بخش عملیات شاباک منصوب و در سال 2018 هم نایب رئیس سازمان امنیت عمومی (شاباک) شد.

بعد از تمدید مدیریت ناداف ارگمان تا ماه اکتبر پیش رو که برای دومین بار توسط بنیامین نتانیاهو صورت گرفته بود، بریزوفسکی بعد از روی کار آمدن بنت به عنوان جانشین وی منصوب و آماده به دست گرفتن ریاست شاباک است.

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید