نقد و بررسی کتاب و اخبار ناشر در اولین هفته کاری 1401 – خبرگزاری بیشتر | اخبار ایران و جهانخبرگزاری بیشتر _ گروه فرهنگ و اندیشه: گزارش یک هفته کتاب اولین هفته کاری سال 1401 با تاکید بر اخبار مرتبط سی و سه نمایشگاه بین المللی کتاب تهران که از 31 تا 30 فروردین ماه برگزار می شود، منتشر می شود. این نمایشگاه که به صورت فیزیکی و مجازی راه اندازی شده است، شش پیام از گزارش خبری هفتگی این هفته را نشان می دهد.

در ادامه مشروح این گزارش کوتاه ما می خوانیم؛

* برگزاری اولین جلسه کمیته حمل و نقل و ترافیک نمایشگاه کتاب

اولین جلسه کمیته حمل و نقل و ترافیک سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در هفته جاری با حضور مدیران ترافیک شهرداری تهران، پلیس راهور، مترو، تاکسیرانی و اتوبوسرانی مناطق 6، 7 و 3 برگزار شد. توسط معاونت حمل و نقل تهران و مدیر کمیته اجرایی و حمایت از نمایشگاه برگزار می شود.

در خبر این جلسه اعلام شد که اعضای حاضر در این جلسه روز یکشنبه 12 غرفه داران و مردم.

* انتشار اولین اطلاعیه این نمایشگاه کتاب

مرکز فرماندهی”سی و سه نمایشگاه بین المللی کتاب تهران »دوشنبه 15 فروردین اولین اطلاعیه این دوره از نمایشگاه کتاب را در قالب اطلاعیه ای ویژه ناشران شرکت کننده در بخش فیزیکی و مجازی نمایشگاه منتشر کرد.

بر اساس این اطلاعات، ناشرانی که به صورت مستقل یا موقت در بخش فیزیکی سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حضور یافته‌اند، در نمایشگاه مجازی کتاب نیز حضور خواهند داشت. ثبت نام این گروه انتشاراتی به صورت مجازی به صورت پیش فرض انجام می شود. ناشرینی که در نمایشگاه فیزیکی حضور داشتند نیز باید به صورت جداگانه در فرم مجازی ثبت نام کنند. ناشرینی که تمایلی به حضور فیزیکی در این دوره از نمایشگاه ندارند نیز می توانند به صورت مجازی شرکت کنند.

* انتشار پست وزیر رهبری در فضای مجازی درباره مکان نمایشگاه

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی این هفته در صفحه اینستاگرام خود به سوالات کاربران درباره نمایشگاه کتاب پاسخ داد.

* ثبت نام در منطقه بین المللی نمایشگاه کتاب آغاز می شود

ثبت نام در بخش بین الملل سی و سه نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از سه شنبه هفته جاری آغاز به کار کرد. بنابراین با توجه به اخبار در این بار منتشر شده، ناشران، ارگان های فرهنگی، موسسات، انجمن ها، موسسات انتشاراتی، بنگاه های ادبی و سایر فعالان فرهنگی در عرصه بین الملل می توانند تا 27 فروردین ماه شرایط حضور در عرصه بین المللی را به سایت ketab.ir مراجعه کنند.سی و سه “نمایشگاه بین المللی کتاب تهران” را بخوانید و برای ثبت نام اقدام کنید.

* برگزاری جلسه هماهنگی برای ورود کتاب های خارجی به نمایشگاه کتاب

نشست هماهنگی ورود کتاب های خارجی در نمایشگاه این هفته با حضور یاسر احمدوند معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سرپرست سی و سه نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، علیرضا مقدسی، معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران، فرود عسگری، معاون گمرک جمهوری اسلامی ایران، اسماعیل جانعلی پور، رئیس کمیته ناشران خارجی و حسین صفری مدیر کمیته اجرایی و پشتیبانی نمایشگاه.

* تمدید مهلت ثبت نام برای حضور ناشران داخلی در نمایشگاه

بر اساس اخبار منتشر شده عصر چهارشنبه، با توجه به استقبال و درخواست سردبیران، مهلت ثبت نام برای شرکت در نمایشگاه تا 21 فروردین تمدید شد.

* برگزاری نهمین نشست همایش طراحی و توسعه خدمات کتابخانه ای

نهمین نشست همایش بین المللی طراحی و توسعه خدمات کتابخانه های عمومی; الگوها، تجربیات و ایده‌ها با موضوع «تلاش کتابخانه‌های عمومی برای فردای بهتر: مواجهه با کتابخانه‌های عمومی با چهار چالش بزرگ» به میزبانی شیراز در روز چهارشنبه 15 فروردین ماه.

دیدگاهتان را بنویسید