نقش مردم مهمترین اصل کار فرهنگی است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانمجتبی نوروزی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه کار فرهنگی با رفتار و سبک زندگی انسان ارتباط دارد، به معنای فرهنگ اشاره کرد.

وی گفت: فرهنگ مانند هوایی است که تنفس می کنیم، کار فرهنگی یک اولویت و ضرورت اجتناب ناپذیر است.

اساتید و کارکنان دانشگاه شهرکرد با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی یک انقلاب سیاسی و اقتصادی نبود، گفت: علاقه مردم به ایجاد انقلاب یک علاقه فرهنگی بود.

نوروزی ادامه داد: زمانی که دیدگاه های امام خمینی(ره) را بررسی کردیم به این نتیجه رسیدیم که ایشان هم به دنبال تحول فرهنگی هستند.

نیمی از بودجه مربوط به حوزه فرهنگ است

وی گفت: کار فرهنگی باید در اولویت قرار گیرد، فرهنگ امروز مظلوم است و فقط نیمی از بودجه صرف فرهنگ می شود.

یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه شهرکرد با اشاره به اینکه کار فرهنگی باید توسط مردم انجام شود، گفت: در عرصه فرهنگی کار در دست مردم است که در هر مرحله از کار فرهنگی باید نقشه برداری کنند.

نوروزی با بیان اینکه اصل کار فرهنگی وجود و نقش آفرینی مردم است، گفت: این کار حرف مردم است.

هیچ دغدغه ای برای افراد در کار فرهنگی وجود ندارد

وی با اشاره به اینکه امروز جای خالی افراد در کار فرهنگی احساس می شود، گفت: هیچ دغدغه ای نسبت به افراد در کار فرهنگی و مشکلات آنها وجود ندارد.

یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه شهرکرد گفت: کمیت در کار فرهنگی مهم است اما اصیل نیست.

نوروزی در ادامه گفت: نگاه های ناب فرهنگی زمانی ایجاد می شود که کمیت مهم نباشد. ما باید اولویت های کار فرهنگی را حل کنیم که کار فرهنگی ناب را امکان پذیر می کند.

کار فرهنگی نباید به دلیل کمبود اعتبار متوقف شود

وی با انتقاد از سیاست دولت در حوزه فرهنگ، گفت: هر فردی که به دنبال شغل فرهنگی است، باید فرهنگی باشد و شناخت درستی از عناصر فرهنگی داشته باشد.

یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه شهرکرد با بیان اینکه فرهنگ سازی نباید وابسته به بودجه باشد، تصریح کرد: نباید فعالیت های فرهنگی به دلیل بودجه تعطیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید