نماز ظهر عاشورا در سراسر استان بوشهر اقامه شد

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر ، همزمان با عاشورا حسینی، مراسم سوگواری سید و سالار شهیدان و دیگر شهدای دشت کربلا در جای جای نقاط استان بوشهر در فضاهای حقیقی و مجازی با مشارکت مردم مومن و ولایت‌مدار برگزار شد.

مردم عاشق اهل بیت علیه‌السلام استان بوشهر با برگزاری مراسم عاشورا حسینی همراه با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی اوج ارادت خود را به سیدالشهدا علیه‌السلام نشان دادند.

بوشهر، پایتخت قرآن و عاشق و دلداده خاندان ائمه طهارت علیه‌السلام در برگزاری عزاداری و سوگواری سنتی دارای شهره جهانی است که شرایط کرونایی امکان برگزاری این مراسم را ممنوع کرده است.

برگزاری مراسم ایام ماه محرم امسال در شرایط کرونایی در فضاهای حقیقی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فضاهای مجازی و شبکه‌های اجتماعی با شکوه خاصی برگزار شد و این مراسم در تاسوعا و عاشورا به اوج خود رسید.

برگزاری مراسم نماز باشکوه ظهر عاشورا به یاد آخرین نماز امام حسین علیه‌السلام با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی از دیگر برنامه‌های مراسم عاشورا در بوشهر است.

همزمان با طنین‌انداز شدن اذان ظهر، شرکت کنندگان در مراسم سوگواری با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در نماز ظهر عاشورا به یاد آخرین اقامه نماز سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین علیه‌السلام شرکت کردند.

نماز ظهر عاشورا در شهر بوشهر به امامت حجت‌الاسلام یوسف جمالی امام جمعه موقت بوشهر در گلزار شهدای گمنام حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر برگزار شد.

رئیس شورا هیئت‌‌های مذهبی بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با تسلیت عاشورا حسینی از همکاری مردم عزادار و سوگوار حسینی قدردانی کرد و اظهار داشت: در دهه نخست ماه محرم با رعایت همه شیوه‌نامه بهداشتی مراسم گوناگون این دهه در فضاهای باز برگزار شد.

سید ناصر فاطمی با اشاره به اینکه مراسم تاسوعا و عاشورا با حضور عاشقان حضرت امام حسین علیه‌السلام و شهدای دشت کربلا در پارک‌ها و فضاهای باز همراه با رعایت اصول بهداشتی برگزار شد افزود: عاشقان اهل بیت علیه‌السلام در مراسم سوگواری همه دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت می‌کنند و این درحالی است که هیئت‌های مذهبی ضمن توزیع ماسک و ضدعفونی تجهیزات و وسائل عزاداری فاصله‌گذاری اجتماعی را مورد توجه قرار می‌دهند.

رئیس شورای هیئت مذهبی بوشهر از برگزاری نماز ظهر عاشورا با رعایت کامل و دقیق شیوه نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی خبر داد و بیان کرد: نماز ظهر عاشورا به یاد آخرین نماز سالار شهیدان حضرت امام حسین علیه‌السلام امروز در گلزار شهدای گمنام حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر به امامت امام جمعه موقت این شهر برگزار شد.

فاطمی افزود: حضرت امام حسین علیه‌السلام در میدان جنگ وقتی متوجه می‌شود که وقت نماز رسیده است، از جنگ دست می‌کشد و نماز را در سخت‌ترین شرایط اقامه می‌کند.

بوشهر در عاشورا حسینی سوگوار و عزادار است عزاداری بوشهری‌ها در تاسوعا حسینی به روایت تصویر استان بوشهر غرق در عزا و ماتم علمدار کربلا / ‌‌رعایت شیوه‌نامه بهداشتی در هیئت‌های عزاداری

وی با اشاره به برگزاری مراسم عزاداری و قرائت زیارت عاشورا در گلزار شهدای خوشنام حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر تأکید کرد: عزاداران حسینی بر اساس معرفت دینی و تشخیص درست، هر کجا هستند نماز را اقامه می‌کنند.

بر پایه این گزارش مردم سوگوار حسینی، نماز ظهر عاشورا را در همه نقاط استان بوشهر با رعایت کامل فاصله‌گذاری اجتماعی در صفوف منظم نماز و با استفاده از ماسک، مهر و سجاده در مراسم نماز شرکت کردند.

انتهای پیام/190/ی

source article

دیدگاهتان را بنویسید