نمایشگاه آثار هنرواره ملی طراحی پوستر "به سوی خدا" افتتاح شد

– اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، نمایشگاه آثار هنرواره ملی طراحی پوستر "به سوی خدا" در گالری ابوالفضل عالی افتتاح شد. این نمایشگاه در راستای تبلیغ و ترویج نماز از سوی حوزه هنری استان اردبیل با همکاری ستاد اقامه نماز این استان و همراهی حوزه هنری مرکز برپا شد.

70 هنرمند در هنرواره ملی طراحی پوستر "به سوی خدا" شرکت کردند

حسین آزاد مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری استان اردبیل در مورد این نمایشگاه گفت: نمایشگاه آثار هنرواره ملی طراحی پوستر «به سوی خدا» با موضوع نماز برپا شده است. این نمایشگاه که امروز 17 آبان‌ماه در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری مرکز افتتاح شد، حاصل هنرواره‌ای است که خردادماه سال جاری با داوری دکتر علی وزیریان، حجت مجرد و حسین آزاد به صورت کشوری برگزار شد.

مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری استان اردبیل ادامه داد: 70 هنرمند در این رویداد شرکت کردند که در مجموع بیش از 200 اثر به دست دبیرخانه جشنواره رسید و در نهایت 30 اثر به عنوان آثار برگزیده انتخاب شدند.

آزاد افزود: این نمایشگاه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های ستاد مبارزه با کرونا، 18 تا 26 آبان‌ماه در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری، واقع در خیابان سمیه، نرسیده به حافظ، همه روزه به جزء روزهای تعطیل از ساعت 9 تا 18 میزبان مخاطبان خود خواهد بود.

نمایشگاه عکس , حوزه هنری , هنرهای تجسمی ,

نمایشگاه "به سوی خدا" گویای مطالب سازنده‌ای در حوزه نماز است

علی‌محمد متوسلی مدیر امور آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور در بازدید از این نمایشگاه گفت: خداوند اولین و بهترین هنرمند تمام هستی عالم است. همچنین آیات قرآن نیز به زیبایی و با هنرمندی نازل و تدوین شده است و با هنر و سبک زیبا و جذاب به سمع و نظر مخاطب می‌رسد.

متوسلی افزود: زبان هنر زبان بین‌المللی است و آثار این نمایشگاه نیز هر کدام گویای مطالب سازنده‌ای در حوزه نماز است، چرا که مخاطب با تماشای هر یک از این آثار هزاران فکر و اندیشه درباره نماز از خاطرش می‌گذرد. چنین است که هنر می‌تواند مخاطب را بدون نیاز به دانستن زبان گویشی خاصی با خود درون دنیایی مملو از معارف الهی غرق کند.

مدیر امور آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور در پایان گفت: اقامه نماز به معنای نماز خواندن نیست، هر آنچه در برپایی نماز ما را یاری کند، جزئی از اقامه نماز و تبلیغ و ترویج آن است، همانند نمایشگاهی که امروز حوزه هنری افتتاح کرده است.

هنر یکی از بهترین شیوه‌های تبلیغ است

الله‌شکر عبدی، مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل در آیین افتتاحیه این نمایشگاه گفت: یکی از بهترین شیوه‌های تبلیغ، هنر است که ستاد اقامه نماز اردبیل با همکاری حوزه هنری اقدام به بهره‌مندی از این ظرفیت کرده و چنین نمایشگاهی را برپا کرده است.

عبدی در مورد به نمایش گذاشتن آثار این نمایشگاه بیان کرد: در نظر داریم تا با همکاری و هماهنگی حوزه هنری این آثار را در مساجد، برپایی نماز جمعه و فضاهای شهری به نمایش گذاریم.

مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل افزود: 233 اثر فاخر و ارزنده از کل کشور به دبیرخانه این هنرواره ارسال شده بود که از مجموع این آثار 30 اثر به عنوان آثار برتر انتخاب و در نمایشگاه به معرض دید عموم گذاشته می‌شود.

نمایشگاه آثار هنرواره ملی طراحی پوستر «به سوی خدا»، 18 تا 26 آبان‌ماه در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری به نشانی خیابان سمیه، نرسیده به حافظ، همه‌روزه به غیر از روزهای تعطیل از ساعت 9 تا 18 میزبان مخاطبان خود خواهد بود.

نمایشگاه "مسیر پیشرفت" فرصتی برای معرفی دستاوردهای دانشمندان هسته‌ای کشورحضور شرکت خدمات پس از فروش ایران خودرو در شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی قطعات خودرو

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید