نمایشگاه علوم قرآنی در یزد افتتاح شدبه گزارش ایرنا، استاندار یزد در این مراسم گفت: هر چه داریم از برکت است و فرهنگ قرآن چیزی جز ترویج مکتب خدا و فرهنگ نورانی قرآن نیست. برای ترویج فرهنگ قرآنی.

مهران فاطمی افزود: نمایشگاه قرآن ویترینی برای ارائه دستاوردها و محصولات مؤسسات قرآنی است تا فعالیت های آنها در معرض دید عموم قرار گیرد. عزم ما حمایت از مؤسسات قرآنی است به طوری که در جلسه شورای فرهنگ عمومی که با حضور فعالان قرآنی برگزار شد، سؤالاتی در این زمینه مطرح و قول های مساعدی در خصوص حمایت از فعالیت های قرآنی داده شد. بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، طی چهار سال آینده با توجه به دغدغه رهبر معظم انقلاب در خصوص آموزش حفظ قرآن کریم، برنامه ریزی لازم برای تربیت چهار هزار حافظ قرآن کریم انجام خواهد شد. چهار هزار شهید استان

همچنین در این مراسم مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد رویکرد این نهاد را برای حمایت از فعالیت های قرآنی و تقویت انس با قرآن و عترت بررسی کرد و گفت: انشاءالله تمام تلاش خود را برای ارتقاء و ارتقای مردم انجام خواهیم داد. فعالیت های قرآنی شاهد برکات آن در جامعه باش.

احسان عابدی افزود: در حال حاضر 68 مؤسسه قرآنی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و 64 مؤسسه از سازمان تبلیغات اسلامی مجوز فعالیت دارند و در داخل شهرستان ها نیز پیگیری های لازم برای افزایش تعداد مؤسسات انجام می شود. “

وی با اشاره به نمایشگاه علوم قرآن گفت: 12 مؤسسه در این نمایشگاه غرفه دارند و نمایشگاه کتاب با دو هزار عنوان کتاب قرآن به نمایش گذاشته می شود و با تخفیف 10 تا 40 درصد به مردم عرضه می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد عرضه محصولات عفاف و حجاب، هنری، فرهنگی، معرفی توانمندی مؤسسات قرآنی و غرفه خوشنویسی را از دیگر غرفه های این نمایشگاه دانست.

هشتمین نمایشگاه علوم قرآن یزد تا 27 فروردین ماه از ساعت 13 بهمن ماه با حضور علاقه مندان دایر است. ساعت 18 الی 23 در حسینیه سید محمد آقا.

دیدگاهتان را بنویسید